Trwa ładowanie...
d1e3c36

"Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich". Publiczna zbiórka na renowację mogił powstańczych

W ramach tegorocznej akcji zorganizowane zostaną konkursy dla wszystkich, którzy pomogą w zbiórce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Nie Zapomnij O Nas, Powstańcach Warszawskich". Publiczna zbiórka na renowację mogił powstańczych
d1e3c36

Komitet społeczny wraz z Muzeum Powstania Warszawskiego organizuje zbiórkę publiczną na rzecz budowy i renowacji miejsc pamięci oraz mogił powstańczych 1944 roku. Do tej pory udało się odbudować i wyremontować ponad 70 grobów. W tym roku pilnej renowacji wymaga kilkadziesiąt grobów Powstańców Warszawskich. Na ten cel potrzeba około 250 000 złotych. W kolejnych latach organizatorzy planują budowę i renowację miejsc pamięci, przede wszystkim tablic pamiątkowych i pomników związanych z Powstaniem Warszawskim na terenie całego kraju.

W Powstaniu Warszawskim życie straciło tysiące ludzi, poległo około 18 tysięcy Powstańców. Każdy z Nich zasługuje na szacunek i pamięć. Niestety, wielu bohaterów tamtych dni do dzisiaj spoczywa w zniszczonych i zapomnianych grobach.

Podczas corocznych zbiórek publicznych organizowanych od 2004 roku przez Muzeum i Komitet zebrano ponad 340 tysięcy złotych. Dzięki tym środkom udało się wyremontować ponad 70 zaniedbanych i zniszczonych mogił Powstańców Warszawskich. Rokrocznie zbiórka prowadzona jest przez wolontariuszy współpracujących z MPW.

d1e3c36

W bieżącym roku planowane jest wyremontowanie kilkudziesięciu nagrobków Powstańców Warszawskich oraz wsparcie renowacji pomników związanych z Powstaniem.

Zbiórkę można wesprzeć dokonując wpłat na specjalny numer konta:
26 1060 0076 0000 3310 0019 6191
Muzeum Powstania Warszawskiego, ul. Grzybowska 79, Warszawa.
Ponadto podczas obchodów rocznicowych na ulicach Warszawy spotkać będziecie mogli wolontariuszy z puszkami.

W ramach tegorocznej akcji zorganizowane zostaną konkursy dla wszystkich, którzy pomogą w zbiórce. Do wygrania będą zaproszenia na spotkania „w cztery oczy” z Powstańcami, zwiedzanie Muzeum z przewodnikiem, kartki z podziękowaniami od Powstańców oraz przypinki z kotwicą Polski Walczącej.

Przeczytaj też: Będzie projekt uchwały o zburzeniu PKiN? Nietypowa prośba do władz Warszawy

Podziel się
d1e3c36

Podziel się opinią

Share

d1e3c36

d1e3c36