Trwa ładowanie...

Nie żyje żyrafa z warszawskiego zoo. Miała 21 lat

Teby urodziła się w 1996 roku w Ostrawie.

Nie żyje żyrafa z warszawskiego zoo. Miała 21 lat
d2dz9wq
d2dz9wq

- Musimy podzielić się z Wami smutną wiadomością: dziś odeszła od nas Teby, samica żyrafy Rothschilda - napisali pracownicy warszawskiego ogrodu zoologicznego na Facebooku.

Teby urodziła się w 1996 roku w Ostrawie w Czechach. Pracownicy tłumaczą, że przeciętny wiek tego zwierzęcia to ok. 20 lat. - Teby była już wiekową, 21-letnią żyrafą. Nawet jak na warunki ogrodu zoologicznego to sporo – napisali na Facebooku.

Dodają, że byli przygotowani na to, że pewnego dnia odejdzie. - Jednak to zawsze jest smutne i trudne, szczególnie dla opiekunów zwierząt - przyznają.

Opiekunowie Teby byli zżyci ze zwierzęciem. Podkreślają, że była wyjątkowa. - Jako żyrafa dość drobnej budowy (zawsze najmniejsza wśród dorosłych pobratymców swego gatunku) swoją pozycję w stadzie nadrabiała odwagą i towarzyskością. Zawsze pierwsza podchodziła do nowo przybyłych żyraf, pierwsza też wchodziła do pomieszczeń, które były np. oddawane po remoncie i jako nieznane budziły w stadzie obawy. Będzie nam jej brakowało.

Kilka miesięcy temu opiysywaliśmy podobną sprawę. Wtedy w warszawskim zoo zmarł żyrafek, który miał zaledwie 1,5 roku. Był jedną z największych gwiazd stołecznego zoo. Żyrafek przyszedł na świat 22 listopada 2015 roku. Jednak od początku miał problemy zdrowotne, urodził się osłabiony i nie potrafił stanąć o własnych siłach.

d2dz9wq

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Nie żyje żyrafek Gortat

d2dz9wq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dz9wq