Trwa ładowanie...

Niebawem ruszy jeden z największych w Europie festiwali szachowych!

Na listach startowych jest już 645 zawodników z 29 krajów świata.

Share
Niebawem ruszy jeden z największych w Europie festiwali szachowych!
d3f2nd1

Tegoroczny XVII Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Mieczysława Najdorfa składać się będzie z czterech turniejów tak, aby udział w nim mógł wziąć każdy, bez względu na wiek i posiadany ranking szachowy. Odbędzie się w dniach 8-17 lipca.

Na listach startowych jest już 645 zawodników z 29 krajów świata. Zapowiada się więc rekord frekwencji (w roku ubiegłym wystąpiło 583 zawodników). Rozgrywki odbędą się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Warszawie przy ul. Polnej 7a w dniach 8-17 lipca 2017 r.

W turnieju A zarejestrowanych jest 35 arcymistrzów i arcymistrzyń, w tym wybitnie utytułowani polscy arcymistrzowie: Monika Soćko, Mateusz Bartel, Kacper Piorun, Bartłomiej Macieja. Turniej A zapowiada się jako najsilniejszy w tym roku turniej open w Europie. Stworzy okazję uzdolnionej młodzieży do zdobycia międzynarodowych norm szachowych na tytuły mistrza międzynarodowego i arcymistrza.

Po zakończeniu w Warszawie dziewięcioletniej edycji Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich i czteroletniej edycji Mistrzostw Europy w Szachach Błyskawicznych (turniejów MetLife Amplico), Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym zbudowała w Warszawie jeden z największych w Europie festiwali szachów klasycznych. Festiwal zbudowany został na bazie dotychczasowego Międzynarodowego Festiwalu Szachowego im. Mieczysława Najdorfa, a w latach 2014 - 2017 rozgrywany jest pod nazwą MetLife Warsaw Najdorf Chess Festival.

d3f2nd1

Organizatorzy (Fundacja Szachowa im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego we współpracy z Polskim Związkiem Szachowym) przeprowadzą transmisję on-line z partii rozgrywanych w każdej rundzie przez 120 najlepszych szachistów Festiwalu, a niezbędną asystę technologiczną zapewnią dwie renomowane firmy: IBM Polska Sp. z o.o. oraz ATM SA.

Sponsor tytularny – MetLife zagwarantował wysoki fundusz nagród - 30 tys. euro (pierwsza nagroda: 5000 euro). Łącznie do wygrania jest 97 nagród pieniężnych oraz drobne upominki dla najmłodszych uczestników Festiwalu.

Dodatkową pulę nagród w turnieju głównym w wysokości 1500 euro ufundowało Stowarzyszenie Profesjonalnych Szachistów ACP dla członków ACP.

Pozostali Współorganizatorzy, Mecenasi, Sponsorzy i Partnerzy Festiwalu: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki, IBM Polska Sp. z o.o., ATM S.A., Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7a oraz ACP (Association of Chess Professionals), Zespół Szkół Sportowych przy ul. Konwiktorskiej 5/7, Gimnazjum nr 36 im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. Polnej 7.

Przeczytaj też:

d3f2nd1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f2nd1
d3f2nd1