Trwa ładowanie...

"Niepełnosprawność nie przekreśla kobiecości". W Warszawie odbędą się wybory Miss Polski na Wózku

Naszym celem jest zaprezentowanie kobiet niepełnosprawnych jako kobiet pięknych, które swoją pewnością siebie potrafią walczyć z przeciwnościami losu. – mówi Sylwia Błach z Fundacji Jedyna Taka.

"Niepełnosprawność nie przekreśla kobiecości". W Warszawie odbędą się wybory Miss Polski na Wózku
d2n4zee
d2n4zee

To już czwarta edycja konkursu, którego organizatorem jest Fundacja Jedyna Taka. Główną ideą wyborów jest zmiana wizerunku kobiet z niepełnosprawnością: „wózek nie powinien być wyznacznikiem atrakcyjności, a niepełnosprawność przeszkodą w realizowaniu się w życiu” przekonują organizatorzy wyborów Miss.

16 lipca o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa Miss Polski na Wózku 2016. Spośród 42 zgłoszeń wybrano dwanaście pań, które będą prezentować swe wdzięki na scenie; a przede wszystkim pokażą, że niepełnosprawność nie przekreśla kobiecości. – Naszym celem jest zaprezentowanie kobiet niepełnosprawnych jako kobiet pięknych, które swoją pewnością siebie potrafią walczyć z przeciwnościami losu. – mówi Sylwia Błach z Fundacji Jedyna Taka.

Dziewczyny po tygodniowych warsztatach Miss, wystąpią na scenie Gali Finałowej. Panie pokażą specjalnie przygotowaną choreografię, a także odpowiedzą na pytania, które zostaną dla nich przygotowane. – Ponadto finałowa dwunastka zaprezentuje kolekcję projektantki Violi Piekut, a w tym roku oczekiwanie na werdykt jury umili nam Sound'n'Grace – polski chór, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk – o programie finału opowiada Błach.

Finalistki będą oceniane przez jury, składające się z min: z przedstawiciela Miasta Stołecznego Warszawy Andrzeja Golimonta, wspomnianej wcześniej projektantki mody Violi Piekut, Miss Polski na Wózku 2015 Katarzyny Kozioł, Miss Polski 2015 Magdaleny Pieńkowskiej oraz prezes Fundacji Jedyna Taka Katarzyna Wojtaszek i wielu innych. To właśnie oni, publiczność i internauci wybiorą Miss Polski na Wózku, I Vice Miss, II Vice Miss, Miss Publiczności, Miss Popularności, Miss Foto oraz Miss Mediów Społecznościowych.

Czy zwycięstwo w wyborach Miss na Wózku otwiera finalistkom drzwi do świata mody? – Od 2014 roku Fundacja Jedyna Taka prowadzi również integracyjną agencję modelek Butterfly Agency Models. Zatrudniamy zarówno nastolatki, studentki, jak i dojrzałe kobiety, gdyż prawdziwe piękno nie zna wieku. Poprzez nasze działania pragniemy zmieniać wizerunek modelingu w Polsce. – opowiada Sylwia Błach.

d2n4zee

- Odpowiadamy na potrzeby rynku, które są coraz szersze; udowadniamy, że niepełnosprawność fizyczna nie oznacza zaniedbania; promujemy ludzi z pasją, bo takich chcemy widzieć na ekranach telewizorów i w gazetach. Jak podkreśla Błach, finalistki wyborów Miss nad Wózkach również zostaną dodane do bazy modelek Butterfly Agency Models.

Gala finałowa odbędzie się 16 lipca o godzinie 20.00 w Amfiteatrze Bemowo w Warszawie. Wstęp wolny.

d2n4zee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2n4zee