Trwa ładowanie...
d1iufea

Niesamowite widowisko nad Wisłą. Samoloty przeleciały kilka metrów nad taflą wody

Dwa samoloty nadleciały od strony Mokotowa, ciągnąc za sobą biało-czerwony dym.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niesamowite widowisko nad Wisłą. Samoloty przeleciały kilka metrów nad taflą wody
d1iufea

*Wczesnym rankiem we wtorek dwa samoloty przeleciały pod stołecznymi mostami, tworząc biało-czerwone smugi. Spektakularnie widowisko trwało 20 sekund. W ten sposób świętowano Dzień Flagi Państwowej. *

Ta wyjątkowa „flaga”, utworzona przez samoloty Red Bull, pojawiła się nad rzeką tuż po wschodzie słońca. Dwa samoloty nadleciały od strony Mokotowa, ciągnąc za sobą biało-czerwony dym. Gdy znalazły się nad rzeką, zniżyły lot do zaledwie kilku metrów nad taflą wody i przeleciały pod mostem Poniatowskiego i Świętokrzyskim. Następnie zawróciły i wzbiły się w powietrze.

Nad bezpieczeństwem pokazów czuwała policja rzeczna i pogotowie. Akcja została zorganizowana z okazji Dnia Flagi przez jednego z producentów napojów energetycznych.

d1iufea

Od 2004 roku

Dzień Flagi RP to jedno z najmłodszych świąt państwowych. Zostało ono ustanowione uchwałą Sejmu w 2004 roku, by propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. 2 maja to także Światowy Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W Dniu Flagi RP warto przypomnieć, dlaczego tworzą ją akurat dwa pasy - biały na górze i czerwony na dole. Jest to odwzorowanie kolorów godła narodowego obowiązującego od XIII wieku. Panująca wtedy dynastia Piastów uznała wizerunek orła białego na czerwonym tle za oficjalny symbol państwa. Znak w herbie lub godle jest ważniejszą jego częścią, dlatego biały jest na górze, czerwony na dole.

Przeczytaj też: Dziewięć kaczuszek wpadło do studzienki kanalizacyjnej. Interweniowali mieszkańcy

d1iufea

Podziel się opinią

Share
d1iufea
d1iufea