Trwa ładowanie...

Niespełnione obietnice wyborcze Hanny Gronkiewicz-Waltz

Z dokumentu Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej wynika, że do końca roku 2013 obecna prezydent zrealizowała tylko 10 proc. swojego planu!

Niespełnione obietnice wyborcze Hanny Gronkiewicz-Waltz
dd9bp5e
dd9bp5e

W ciągu ośmiu lat kadencji Hanna Gronkiewicz-Waltz sporo obiecywała warszawiakom. Już w 2006 roku roztoczyła przed nami wizję awangardowej metropolii XXI wieku. Dużo mówiła o remontach dróg, mostach, obwodnicach i drugiej linii metra. Miał być darmowy internet, szybkie tramwaje, stadiony... Co udało sie zrealizować?

We wrześniu 2013 r. Warszawska Wspólnota Samorządowa przedstawiła raport o stanie realizacji programu wyborczego Hanny Gronkiewicz-Waltz. Książka WWS wyliczała niespełnione obietnice z 2006 r. Z dokumentu wynika, że do końca roku 2013, obecna prezydent zrealizowała tylko 10 proc. swojego planu! Raport dotyczył ogólnego programu dla Warszawy, a także szczegółowego dla dzielnic.

Dziś program kampanii kandydatki PO zawiera wiele powtórzeń zapowiedzi sprzed ośmiu lat. Po raz kolejny wymienione zostały takie inwestycje jak: Szpital Południowy (na który do tej pory nie znalazło się miejsce na mapie Warszawy), Muzeum Sztuki Nowoczesnej i druga linia metra, która według obietnic miała być gotowa w 2013 r., a jej centralny odcinek na Euro 2012.

dd9bp5e

Warszawiacy narzekają

Warszawiacy coraz częściej narzekają na niekończące się remonty, a co za tym idzie utrudnienia w ruchu i korki. Każdy oczywiście cieszy się, że Warszawa przebudowuje się i zmienia, jednak pytanie, czy nie można byłoby wszystkich inwestycji lepiej zaplanować, bez przedwyborczej gonitwy. Pośpiech nie popłaca, czego przykładem był np. most Północny, który zaraz po oddaniu do użytku, poszedł do remontu!

Niespełnione obietnice

Na liście niespełnionych obietnic - nie tylko inwestycyjnych - obecnej pani Prezydent, znalazły się między innymi:

  1. Budowa obwodnicy między rondem Wiatraczna a rondem Żaba

2.Tramwaj wzdłuż ulicy Modlińskiej na Żerań FSO

dd9bp5e

3.Zwiększenie dostępności do dóbr kultury i rekreacji rodzin wielodzietnych między innymi poprzez stworzenie programu „Bilet za złotówkę”.

  1. Zakończenie przebudowy estakad Trasy Łazienkowskiej
  1. Budowa mostu Krasińskiego
  1. Dokończenie budowy II linii metra
  1. Poprawa warunków organizacyjnych kształcenia w placówkach oświatowych, zmniejszając liczbę uczniów w klasach i eliminując zaniedbania remontowe i modernizacyjne bazy lokalowej niektórych placówek.
  1. Rewitalizacja placu Trzech Krzyży
  1. Budowa podziemnych parkingów podziemnych (np. na pl. Teatralnym)
  1. Zwiększona częstotliwość kursowania linii autobusowych w soboty oraz w godzinach wieczornych.
dd9bp5e

Miasto coraz bardziej zadłużone

Kolejny problem Warszawy to rosnące długo miasta w związku z realizowanymi inwestycjami. Według ostatniego raportu zamieszonego na stronie internetowej Platformy Obywatelskiej, aktualne zadłużenie Warszawy wynosi 5 mld 695 mln, podczas gdy pięć lat wcześniej wynosiło ono 2 mld 275 mln. - Nieswoje pieniądze wydaje się najłatwiej. Gorzej z pamięcią, że długi trzeba będzie w końcu spłacić - komentuje Jacek Wilk, kontrkandydat obecnej prezydent.

Niespełnione obietnice

Po zeszłorocznym referendum wydawało się, że Hanna Gronkiewicz-Waltz zrozumiała jak niewiele czasu zostało jej na realizację obietnic. Podziękowała warszawiakom za zaufanie i przyznała, że podczas obydwu kadencji zabrakło przede wszystkim dialogu z mieszkańcami i obiecała poprawę.

Ta jednak nie nastąpiła, obserwując chociażby ostatnie wydarzenia związane z przerobieniem kina Femina na dyskont spożywczy , czemu bardzo mocno sprzeciwiali się mieszkańcy, a dialogu mimo wszystko nie było. Jak bardzo warszawiacy mają dosyć, słuchania pustych słów i obiecywania przysłowiowych gruszek na wierzbie, pokaże frekwencja na październikowych wyborach samorządowych.

dd9bp5e

Zobaczcie też WIDEO z Warszawą w tle!

dd9bp5e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd9bp5e