Trwa ładowanie...

Nietypowa kawiarnia na Białołęce

Białołęcki Ośrodek Kultury wpadł na pomysł założenia pierwszej świetlico-kawiarni, która działa na całkowicie innych zasadach niż inne

Nietypowa kawiarnia na Białołęce
d4ihw8q
d4ihw8q

Fajny pomysł! Świetlico-Kawiarnia BOK powstała z inicjatywy Białołęckiego Ośrodka Kultury. Działa w ramach programu "Lato tuż obok". Ciekawostką jest to, że nie jest to typowa kawiarnia, gdzie kupuje się kawę czy ciastko. Kawiarnia BOK działa na zasadzie bezgotówkowej wymiany. Założenie jest takie, aby zrzeszać ludzi, zachęcać do wspólnego działania i zabawy.

Dlatego, aby napić się kawy nie musisz wydawać pieniędzy. Wystarczy, że coś przyniesiesz lub zrobisz w zamian. Na przykład: upiekłeś ciasto? Przynieś. W zamian napijesz się dobrej kawy. Mieszkańcy jeszcze nie oswoili się z nową inicjatywą (choć bardzo im się ona podoba) ale powoli jest coraz więcej chętnych.

Poza tym sporo tam się dzieje: Już dziś 2 lipca i w każdą następną środę o godzinie 16.00 odbywać się będą warsztaty recyklingowe dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat.
4 lipca w piątek o godzinie 19:30 muzyka Ska w wykonaniu Skadyktator.
6 lipca, niedziela godzina 12:00 – „Muzyka dla smyka”, cykl warsztatów umuzykalniających skierowanych do dzieci w wieku 3-6 lat oraz ich rodziców i opiekunów.
Ponadto kawiarnia otwiera scenę muzyczną dla lokalnych zespołów i muzyków, zagrać może każdy.

Świetlico-kawiarnia BOK znajduje się przy ul. Vincenta van Gogha 1, na tarasie Białołęckiego Ośrodka Kultury. Będzie otwarta przez całe wakacje 7 dni w tygodniu od 12 do 20.00.

d4ihw8q

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

d4ihw8q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ihw8q