Trwa ładowanie...

Niewidzialny Labirynt dziś w centrum Warszawy!

Niezwykła akcja w centrum Warszawy obok wejścia do stacji Metra Centrum, w godz. 15.00-17.30.

Share
Niewidzialny Labirynt dziś w centrum Warszawy!
d192j8m

To, co wydaje się banalne, dla niektórych bywa bardzo skomplikowane. Taki jest właśnie Niewidzialny Labirynt - na pozór prosta konstrukcja - kręta ścieżka nie dłuższa niż 12 metrów, ściany nie wyższe niż 30 cm… Kiedy patrzymy na tę instalację myślimy: „maleńkie dziecko przejdzie przez to bez problemu”! Ale czy będzie to dalej tak bajecznie proste, jeśli na chwilę zasłonimy oczy, a drogę zamiast wzroku badać będzie biała laska?

Już dziś ochotnicy zamkną oczy i przejdą przez ten mały tor, dzięki czemu łatwiej zrozumieją problemy innych osób. Zobaczą i poczują, jak to jest, gdy całkowicie gaśnie światło, a trzeba się poruszać i normalnie funkcjonować. Warto spojrzeć z innej perspektywy na innego człowieka. Więc może i Wy dołączycie do akcji między 15:00 a 17:30 pod stacją Metra Centrum?

Organizatorem akcji jest Niewidzialna Wystawa – miejsce, w którym wytęża się zmysły słuchu, węchu, równowagi, by bez użycia wzroku poradzić sobie w codziennych sytuacjach. Przewodnikami na Wystawie są osoby niewidome i niedowidzące. Osoby, które spędziły tę godzinę po ciemku, mówią, że ich życie się zmieniło…Od początku powstania wystawy, tj. od grudnia 2011 r. –, to niezwykłe miejsce przy Alejach Jerozolimskich 123A odwiedziło ponad 17.000 osób!

Niewidomi są wśród nas, w przestrzeni miejskiej, w sklepie, na przystanku autobusowym. Doświadcz Niewidzialnego Labiryntu – plenerowej akcji Niewidzialnej Wystawy!

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d192j8m

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d192j8m
d192j8m