Trwa ładowanie...

Niewidzialny Labirynt dziś w centrum Warszawy!

Niezwykła akcja w centrum Warszawy obok wejścia do stacji Metra Centrum, w godz. 15.00-17.30.

Niewidzialny Labirynt dziś w centrum Warszawy!
d1jmaca
d1jmaca

To, co wydaje się banalne, dla niektórych bywa bardzo skomplikowane. Taki jest właśnie Niewidzialny Labirynt - na pozór prosta konstrukcja - kręta ścieżka nie dłuższa niż 12 metrów, ściany nie wyższe niż 30 cm… Kiedy patrzymy na tę instalację myślimy: „maleńkie dziecko przejdzie przez to bez problemu”! Ale czy będzie to dalej tak bajecznie proste, jeśli na chwilę zasłonimy oczy, a drogę zamiast wzroku badać będzie biała laska?

Już dziś ochotnicy zamkną oczy i przejdą przez ten mały tor, dzięki czemu łatwiej zrozumieją problemy innych osób. Zobaczą i poczują, jak to jest, gdy całkowicie gaśnie światło, a trzeba się poruszać i normalnie funkcjonować. Warto spojrzeć z innej perspektywy na innego człowieka. Więc może i Wy dołączycie do akcji między 15:00 a 17:30 pod stacją Metra Centrum?

Organizatorem akcji jest Niewidzialna Wystawa – miejsce, w którym wytęża się zmysły słuchu, węchu, równowagi, by bez użycia wzroku poradzić sobie w codziennych sytuacjach. Przewodnikami na Wystawie są osoby niewidome i niedowidzące. Osoby, które spędziły tę godzinę po ciemku, mówią, że ich życie się zmieniło…Od początku powstania wystawy, tj. od grudnia 2011 r. –, to niezwykłe miejsce przy Alejach Jerozolimskich 123A odwiedziło ponad 17.000 osób!

Niewidomi są wśród nas, w przestrzeni miejskiej, w sklepie, na przystanku autobusowym. Doświadcz Niewidzialnego Labiryntu – plenerowej akcji Niewidzialnej Wystawy!

d1jmaca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jmaca