WP

Niezwykły międzypokoleniowy projekt ratowania kołysanek

Aneta Strzeszewska oraz Anna Salamon-Kalinowska postanowiły ocalić od zapomnienia melodie, które mamy i babcie śpiewały najmłodszym na dobranoc
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Niezwykły międzypokoleniowy projekt ratowania kołysanek
WP

Pomysł zrodził się w związku z zanikającą znajomością starych kołysanek, wśród współczesnych rodziców. Rzecz jasna usypiają oni swoje dzieci, śpiewając im do snu różne melodie. Jednak najczęściej są one bardzo proste oraz jest ich jedynie kilka. Stąd idea powstania projektu "Kołysanki niedziesiejsze".

Jego celem jest ocalenie pamięci o piosenkach i utworach, które są często ukryte we wspomnieniach starszych ludzi a mogą być z powodzeniem wykorzystane również dzisiaj. Tak aby dzieci rozwijały się harmonijne i czerpały od swoich dziadków, to co najcenniejsze. Tym bardziej, że historyczne kołysanki mają bogate przesłania oraz zróżnicowaną linię melodyczną.

WP

Bezpośrednią inspiracją pomysłodawczyń projektu była 85-letnia Pani Natalia, która potrafi w niezwykły sposób wyciszyć do snu swoje prawnuki. Poza tym paleta współczesnych kołysanek zdaje się być ograniczona i nie zawsze przypadają one do gustu najmłodszym. Dlatego ten międzypokoleniowy projekt został zrealizowany za pomocą nagrań śpiewających starszych ludzi, okraszonych atrakcyjnymi aranżacjami muzycznymi.

Na początek autorki "Kołysanek niedziejszych" koncentrują się na wydaniu płyty. Mają jednak w zamyśle zorganizowanie specjalnego koncertu w którym mogłyby nie tylko wypromować twórczość naszych dziadków, ale i podziękować im za udział w projekcie. Szczegóły tej akcji znajdziecie tutaj .

Przeczytajcie też: Znamy trasę tegorocznego Maratonu!

Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP