Trwa ładowanie...

Niezwykły wyczyn 11-latki. Rekord Guinnessa na Stadionie Narodowym

Dziewczynka pobiła rekord 26-letniej Rosjanki [WIDEO]

Niezwykły wyczyn 11-latki. Rekord Guinnessa na Stadionie Narodowym
d1nro15
d1nro15

11-letnia Olivia Oliver ustanowiła na Stadionie Narodowym nowy rekord Guinnessa i jednocześnie rekord świata w szybkości wykonywania piruetów na łyżwach. By zostać mistrzynią, dziewczynka musiała wykonać co najmniej 309 obrotów na minutę. 11-latka wykonała ich aż 342. Do tego niezwykłego wydarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na jednym z lodowisk Stadionu Narodowego .

Dotychczasowy rekord należał do 26-letniej Rosjanki Natalii Kanonnikovej i wynosił 308 obrotów na minutę. Został ustanowiony w 2006 r. na arenie Rockefeller Center w Nowym Jorku.

Jedenastoletnia Olivia Rybicka-Olivier wystąpiła w ramach imprezy „Rekord z Fantazją”, zorganizowanej na Narodowymprzez fundację "Dziecięca Fantazja". Razem z nią wystąpił James Devine, czyli najszybszy tancerz świata oraz najszybsi skrzypkowie na kuli ziemskiej - zespół Fuse, którego członkowie grają na najdroższych instrumentach na świecie: wysadzanych kryształami Swarovskiego wartych 1,5 miliona dolarów oraz jedynych na świecie skrzypcach elektrycznych wartych 2 mln dolarów, pokrytych 24 karatowym złotem.

Obok spektakularnej próby pobicia rekordu Olivii, charytatywną galę „Rekord z Fantazją” zorganizowano by pomóc podopiecznym fundacji "Dziecięca Fantazja", które dzięki zbiórce spełnią swoje marzenia. Całkowity dochód z imprezy został przeznaczony na ten właśnie cel. Fundację założono w 2003 roku. Instytucja z siedzibą w Warszawie w ciągu 11 letniej działalności, spełniła ponad 4000 dziecięcych marzeń.

d1nro15

W 2014 roku, obok imprez sportowych, kulturalnych czy biznesowych na Stadionie Narodowym odbyło się także 100 wydarzeń społecznych. - Nie bez przyczyny naszym flagowym hasłem jest „Nasze Miejsce”. Stadion Narodowy to miejsce otwarte, wspierające interesujące inicjatywy różnych środowisk. Lubimy i chcemy pomagać, szczególnie, gdy chodzi o dzieci – podkreśla Tomasz Półgrabski prezes PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

Zobaczcie wyczyn Olivii!

d1nro15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nro15