Trwa ładowanie...
dw38fg2

Nocny pościg pod Warszawą. Piratem drogowym okazał się poseł PiS.

Policjanci usłyszeli od kierowcy, że jest posłem i dokumentów nie pokaże
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nocny pościg pod Warszawą. Piratem drogowym okazał się poseł PiS.
dw38fg2

Po dwóch kilometrach pościgu policja zatrzymała pirata drogowego. Przekroczył on dopuszczalną prędkość o prawie 50 km/h, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu okazało się, że samochodem kierował poseł Prawa i Sprawiedliwości - dowiedziało się Radio ZET.

Do zdarzenia doszło po północy, w miejscowości Grzędy. Patrol policji z radarem namierzył pędzącego 115 kilometrów na godzinę opla w alei Krakowskiej. Na tym odcinku dopuszczalna prędkość wynosi 70 km/h. Funkcjonariusz wyszedł na środek jezdni i latarką dał znak kierowcy do zatrzymania się. - Stojący obok radiowóz miał włączone światła. Samochód jednak nie zatrzymał się więc policjanci ruszyli w pościg. Kierowca Opla zjechał na pobocze dopiero w miejscowości Wola Mrokowska - informuje radio.

Po poproszeniu o dokumenty, policjanci usłyszeli od kierowcy, że jest posłem i dokumentów nie pokaże. Potwierdzili to też dwaj pasażerowie białego Opla. Jak się okazało, oni też byli posłami Prawa i Sprawiedliwości. Po krótkiej dyskusji z funkcjonariuszamu, parlamentarzyści dali się w końcu wylegitymować. Wtedy okazało się, że za kierownicą siedział poseł Krzysztof Lipiec, a jego pasażerami byli Jarosław Zieliński i Marek Kwitek.

dw38fg2

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Mariusz Mrozek potwierdza, że doszło do kontroli drogowej, a kierowcą okazał się parlamentarzysta. Funkcjonariusze, zgodnie z obowiązującymi przepisami, odstąpili od czynności. Informacja o zdarzeniu zostanie przesłana do Komendy Głównej Policji . Ta wystąpi do Marszałka Sejmu o zdjęcie immunitetu parlamentarzysty, aby móc ukarać go mandatem.

Poseł Lipiec tłumaczył dziś w RMF.fm, że nie widział policjanta, który chciał go zatrzymać.

Przeczytajcie też: Piraci rowerowi czują się bezkarni. "Ścieżka to nie ulica. Nie obowiązują nas przepisy"

dw38fg2

Podziel się opinią

Share
dw38fg2
dw38fg2