Trwa ładowanie...
d2y0tn2

Nocny protest przed Sejmem. Są wnioski o ukaranie demonstrantów

W nocy po wielu godzinach burzliwej dyskusji Senat bez poprawek przyjął nowelę ustawy o ustroju sądów powszechnych, która m.in. zwiększa uprawnienia ministra sprawiedliwości przy powoływaniu i odwoływaniu prezesów sądów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nocny protest przed Sejmem. Są wnioski o ukaranie demonstrantów
d2y0tn2

W trakcie nocnej demonstracji przed budynkiem parlamentu policja wylegitymowała 31 osób. Nikt nie został zatrzymany.

Jak informuje rmf24.pl wobec 29 wylegitymowanych osób policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie za blokowanie drogi. W przypadku 2 osób wnioski o ukaranie dotyczą naruszenia miru - chodzi o przedarcie się przez barierki i wtargnięcie na sejmowe podwórze.

W nocy z piątku na sobotę przed budynkiem Sejmu protestowało kilkadziesiąt osób. Co jakiś czas tłum próbował sforsować barierki, by dostać się na teren Sejmu.

d2y0tn2

Protestujący trzymali flagi z napisem: KOD, oraz transparenty z napisami: "Łapy precz od sądów". Był także duży transparent z napisem: "PiS pod sąd".

Straż Marszałkowska interweniuje przed budynkiem Sejmu ...

— Łukasz Kowalski (@aszkowalski)

W nocy po wielu godzinach burzliwej dyskusji Senat bez poprawek przyjął nowelę ustawy o ustroju sądów powszechnych, która m.in. zwiększa uprawnienia ministra sprawiedliwości przy powoływaniu i odwoływaniu prezesów sądów. Senatorowie PiS przegłosowali także wzbudzającą kontrowersje nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Teraz obie ustawy trafią do podpisu prezydenta.

d2y0tn2

Źródło: WP Wiadomości

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Kate i William w Warszawie. Zobacz, gdzie możesz ich spotkać

d2y0tn2

Podziel się opinią

Share

d2y0tn2

d2y0tn2