Trwa ładowanie...

Nowa galeria uliczna przy trasie W-Z

W Galerii W-Z, położonej w ciągu pieszym najstarszych schodów ruchomych w Warszawie, tuż obok Kolumny Zygmunta, już od jutra obejrzycie plakaty Pawła Sky'a

Nowa galeria uliczna przy trasie W-Z
d3hdbl6
d3hdbl6

Cykl „WARsaw” to osobisty obraz Warszawy widzianej z perspektywy mieszkańca, czasem ironiczny, czasem humorystyczny, ale zawsze będący wyrazem bezgranicznej miłości i jednocześnie nienawiści artysty do swojego rodzinnego miasta.

W dzisiejszych czasach plakat kojarzy się głównie jako jeden z elementów reklamy czy promocji. Autorski cykl plakatów „WARsaw”, rozpoczęty przez Pawła Sky’a w roku 2011 jest próbą odwołania się do najlepszych tradycji Polskiego Plakatu, kiedy to plakat był również równoprawną dziedziną sztuki oraz polem dialogu twórcy z odbiorcą. Dialogu, w którym ostateczną interpretację treści autor pozostawia widzowi.

W roku 2011 osiem plakatów z tego cyklu prezentowanych było w Muzeum Plakatu w Wilanowie, podczas 15. Salonu Polskiego Plakatu. W Galerii W-Z, położonej w ciągu pieszym najstarszych schodów ruchomych w Warszawie, tuż obok Kolumny Zygmunta, prezentować będziemy ponad połowę z 40 prac autora.

Otwarcie wystawy plakatów Pawła Sky'a w Galerii W-Z odbędzie się już jutro, 4 maja o godz. 16.

organizator: Fundacja Cultus
współorganizator: Zarząd Dróg Miejskich m. st. Warszawy
patronat medialny: Aktivist, independent, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej
mecenas wystawy: kucyk.pl – drukarnia internetowa

d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6