Trwa ładowanie...

Nowa oferta LOT-u. Regularne połączenia z Warszawy do Zielonej Góry

Lot trwa niecałą godzinę

Nowa oferta LOT-u. Regularne połączenia z Warszawy do Zielonej Góry
d4ml1ve
d4ml1ve

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły regularne połączenia z Warszawy do Zielonej Góry. Pierwszy rejs zaplanowany został na czwartek. W tygodniu zaplanowano aż pięć połączeń.

Prezes LOT-u Rafał Milczarski powiedział, że mieszkańcy miasta zyskują nie tylko połączenie ze stolicą, ale także, za jej pośrednictwem z wieloma miastami w Europie i na świecie.

Prezes zapewnił, że siatka połączeń stale się rozwija. Podkreślił on, że mieszkańcy regionu zyskają możliwość wygodnego podróżowania do europejskich miast, a także do Ameryki i Azji.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polska zachęcała też mieszkańców stolicy do odwiedzin w województwie lubuskim. Zapewniła, że czeka na nich wiele atrakcji. Wymieniła wśród nich parki narodowe i krajobrazowe, jeziora polodowcowe, zamki i winnice.

Rzecznik LOT-u Adrian Kubicki w rozmowie z WawaLove powiedział, że lot trwa 50 minut (pociągiem do stolicy woj. lubuskiego musimy jechać blisko 4 godziny). Samoloty z Lotniska Chopina będą startowały w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele o 22.35, a z Zielonej Góry w poniedziałki, wtorki, środy, piątki i soboty o 5.45.

d4ml1ve

Loty będą wykonywane samolotem Bombardier Q400, który na pokład może zabrać ok. 80 pasażerów.

✈ Q400 SP-EQH wykona dziś wieczorem lot inauguracyjny LOTu na trasie - Zielona Góra. Loty będą 5x w tyg.

— Chopin Airport, WAW (@ChopinAirport)

Połączenie do Zielonej Góry jest 14. połączeniem LOT-u z lotnisk regionalnych. Oprócz tego połączenia przewoźnik realizuje regularne rejsy między Warszawą a Szczecinem, Krakowem, Gdańskiem, Rzeszowem, Katowicami, Wrocławiem i Poznaniem; bezpośrednie rejsy z Krakowa do Gdańska.* Polskie Linie Lotnicze LOT* uruchomiły w zeszłym roku ponad 20 nowych połączeń na trasach europejskich, jak i międzykontynentalnych.

d4ml1ve
d4ml1ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ml1ve