Trwa ładowanie...

Nowa sala porodowa dla niepełnosprawnych. "To ciągle kropla w morzu potrzeb"

Szpital Praski zrealizował inwestycję, w odpowiedzi na postulaty samych pacjentek.

Share
Nowa sala porodowa dla niepełnosprawnych. "To ciągle kropla w morzu potrzeb"
d4ign4a

Najistotniejszymi problemami do rozwiązania były np. dostosowanie toalet, łóżek czy też przestrzeni oddziału ginekologii. I są już pierwsze efekty prowadzonych prac, ponieważ do użytku została oddana sala porodowa, a ciągle trwa generalny remont części oddziałów. Niepełnosprawne mamy dostały m.in. do dyspozycji obniżony brodzik oraz lustro. Łóżko w sali jest też sterowane pilotem.

Niezwykle istotna kwestia to również obniżenie przycisków alarmowych, tak że nie są już zamontowane na trudno osiągalnym poziomie nad łóżkiem. Przyszłe matki , mogą więc bez problemu powiadomić personel szpitala w razie wystąpienia nagłej sytuacji.

- Jeśli sala będzie się cieszyć zainteresowaniem naszych pacjentek, to nie wykluczamy stworzenia kolejnych - powiedział WawaLove.pl rzecznik Szpitala Praskiego, lek. med. Piotr Łukiewicz.

d4ign4a

Sam sposób myślenia o realizacji podstawowych praw osób niepełnosprawnych, zmienia się na lepsze. Coraz więcej placówek medycznych, szczególnie w dużych miastach rozumie potrzeby przyszłych matek i systematycznie modernizuje własną infrastrukturę .

Przeczytajcie też: Bieg 6-nożnych duetów

d4ign4a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ign4a
d4ign4a