Trwa ładowanie...
Bonus RPK

Nowe fakty ws. Bonusa RPK. Sąd podtrzymał wyrok dla znanego rapera

Warszawski sąd podtrzymał wyrok dla Oliwiera Roszczyka szerzej znanego jako Bonus RPK. Raper odpowiadał za handel narkotykami. - Na ten moment przegrałem, ale będę odwoływał się do Sądu Najwyższego - tak muzyk komentuje wyrok.

Share
Nowe fakty ws. Bonusa RPK. Sąd podtrzymał wyrok dla znanego rapera
Źródło: Youtube.com
d26p2c4

Warszawski raper Bonus RPK został skazany w lipcu przez Sąd Rejonowy Warszawa-Wola na 5,5 roku więzienia. Chodzi o handel 25 kg marihuany. Sąd zdecydował również, że Oliwier Roszczyk musi oddać prawie pół miliona złotych z tej sprzedaży. Proces był jednym z wątków działalności rozpracowanej przez policję grupy przestępczej Marka Cz. ps. "Rympałek".

Według artysty, wyrok zapadł wyłącznie na podstawie zeznań tzw. małego świadka koronnego. Raper dodaje, że padł ofiarą pomówienia, a śledczy nie zgromadzili dowodów, które potwierdzałyby zarzuty.

W rozmowie z Wirtualną Polską Bonus RPK zapowiadał apelację. - Surowy wyrok miał nagłośnić sukces wymiaru sprawiedliwości. W sprawie nie ma żadnych twardych dowodów. Nie ma nagranych rozmów, obciążających bilingów, nagrań z monitoringu, gotówki pochodzącej z handlu czy nielegalnych substancji psychoaktywnych. Policjanci przeszukiwali moje mieszkanie, w którym nic nie znaleźli. Zarabiam na działalności artystycznej oraz firmie odzieżowej, którą prowadzę – mówił wówczas Oliwier Roszczyk.

Zobacz także: Kaczyński w telewizji śniadaniowej. Beata Kempa komentuje

Teraz stołeczny sąd podtrzymał wyrok ws. rapera. - Na ten moment przegrałem, ale będę odwoływał się do Sądu Najwyższego - tak Oliwier Roszczyk skomentował decyzję w jego sprawie.

#MuremZaBonusem

Po ogłoszeniu pierwszego wyroku w obronie Bonusa RPK stanęli jego fani organizując internetową akcję #MuremZaBonusem. Udział w niej wzięli między innymi pisarz Jakub Żulczyk, a także raperzy: Sokół, Tede, Peja czy Quebonafide.

d26p2c4

"Jest mi naprawdę przykro. Poznałem Bonusa kilka lat temu i dziś to mój dobry kolega, myślę, że mógłbym na niego liczyć gdyby to mi działa się krzywda" - napisał Sokół na Facebooku. Raper nazywa Bonusa "dobrym człowiekiem, raperem, biznesmenem i głową rodziny".

"Problem w tym, że ja niestety nie wiem jak mu pomóc, a bardzo bym chciał. Jedyne co na ten moment mogę zrobić, to wspierać go i szerzyć informacje o tym że ten wyrok to absurd" - dodaje artysta.

Pora na zmianę ustawy o "małym" świadku koronnym?

Warto przypomnieć, że w marcu w gmachu Sejmu pojawił się Bonus RPK, zawodnik MMA Marcin Różalski, a także niesłusznie skazany kibic Legii Maciej Dobrowolski.Razem z posłem Piotrem Liroyem-Marcem apelpowali o zmianę w ustawie o "małym" świadku koronnym.

d26p2c4

Liroy-Marzec przekonywał wówczas, że zeznania "małych" świadków koronnych nie mogą być jedynym dowodem do wyroków skazujących lub aresztowania. Jak tłumaczył, przestępcy licząc na złagodzenie wyroku, często wskazują ludzi przypadkowych.

- Wszyscy znamy przypadek pana Komendy. A niewinnych ludzi, którym niesłuszny pobyt w więzieniu złamał życie, jest wiele więcej - podkreślał poseł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26p2c4

Podziel się opinią

Share
d26p2c4
d26p2c4