Trwa ładowanie...
ycipk-71rmhz

Nowe fakty ws. Bonusa RPK. Sąd podtrzymał wyrok dla znanego rapera

Warszawski sąd podtrzymał wyrok dla Oliwiera Roszczyka szerzej znanego jako Bonus RPK. Raper odpowiadał za handel narkotykami. - Na ten moment przegrałem, ale będę odwoływał się do Sądu Najwyższego - tak muzyk komentuje wyrok.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bonus RPK będzie odwoływał się do Sądu Najwyższego
Bonus RPK będzie odwoływał się do Sądu Najwyższego (Youtube.com)
ycipk-71rmhz

Warszawski raper Bonus RPK został skazany w lipcu przez Sąd Rejonowy Warszawa-Wola na 5,5 roku więzienia. Chodzi o handel 25 kg marihuany. Sąd zdecydował również, że Oliwier Roszczyk musi oddać prawie pół miliona złotych z tej sprzedaży. Proces był jednym z wątków działalności rozpracowanej przez policję grupy przestępczej Marka Cz. ps. "Rympałek".

Według artysty, wyrok zapadł wyłącznie na podstawie zeznań tzw. małego świadka koronnego. Raper dodaje, że padł ofiarą pomówienia, a śledczy nie zgromadzili dowodów, które potwierdzałyby zarzuty.

W rozmowie z Wirtualną Polską Bonus RPK zapowiadał apelację. - Surowy wyrok miał nagłośnić sukces wymiaru sprawiedliwości. W sprawie nie ma żadnych twardych dowodów. Nie ma nagranych rozmów, obciążających bilingów, nagrań z monitoringu, gotówki pochodzącej z handlu czy nielegalnych substancji psychoaktywnych. Policjanci przeszukiwali moje mieszkanie, w którym nic nie znaleźli. Zarabiam na działalności artystycznej oraz firmie odzieżowej, którą prowadzę – mówił wówczas Oliwier Roszczyk.

ycipk-71rmhz

Zobacz także: Kaczyński w telewizji śniadaniowej. Beata Kempa komentuje

Teraz stołeczny sąd podtrzymał wyrok ws. rapera. - Na ten moment przegrałem, ale będę odwoływał się do Sądu Najwyższego - tak Oliwier Roszczyk skomentował decyzję w jego sprawie.

ycipk-71rmhz

#MuremZaBonusem

Po ogłoszeniu pierwszego wyroku w obronie Bonusa RPK stanęli jego fani organizując internetową akcję #MuremZaBonusem. Udział w niej wzięli między innymi pisarz Jakub Żulczyk, a także raperzy: Sokół, Tede, Peja czy Quebonafide.

"Jest mi naprawdę przykro. Poznałem Bonusa kilka lat temu i dziś to mój dobry kolega, myślę, że mógłbym na niego liczyć gdyby to mi działa się krzywda" - napisał Sokół na Facebooku. Raper nazywa Bonusa "dobrym człowiekiem, raperem, biznesmenem i głową rodziny".

"Problem w tym, że ja niestety nie wiem jak mu pomóc, a bardzo bym chciał. Jedyne co na ten moment mogę zrobić, to wspierać go i szerzyć informacje o tym że ten wyrok to absurd" - dodaje artysta.

ycipk-71rmhz

Pora na zmianę ustawy o "małym" świadku koronnym?

Warto przypomnieć, że w marcu w gmachu Sejmu pojawił się Bonus RPK, zawodnik MMA Marcin Różalski, a także niesłusznie skazany kibic Legii Maciej Dobrowolski.Razem z posłem Piotrem Liroyem-Marcem apelpowali o zmianę w ustawie o "małym" świadku koronnym.

Liroy-Marzec przekonywał wówczas, że zeznania "małych" świadków koronnych nie mogą być jedynym dowodem do wyroków skazujących lub aresztowania. Jak tłumaczył, przestępcy licząc na złagodzenie wyroku, często wskazują ludzi przypadkowych.

ycipk-71rmhz

- Wszyscy znamy przypadek pana Komendy. A niewinnych ludzi, którym niesłuszny pobyt w więzieniu złamał życie, jest wiele więcej - podkreślał poseł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-71rmhz

ycipk-71rmhz
ycipk-71rmhz