Trwa ładowanie...
praga
Luiza Poreda
09-08-2013 15:37

Nowe inicjatywy kulturalno-edukacyjne na Pradze

Projekty „Tu Praga Waw PL”, „Partnerstwo dla Dzieci Pragi Południe” oraz „Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym” to kolejne przedsięwzięcia skierowane do uczniów z Pragi Północ, Pragi Południe i Targówka

Nowe inicjatywy kulturalno-edukacyjne na Pradze
dp8hxee
dp8hxee

Dzięki nowym inicjatywom, wyłonionym w miejskim konkursie, z dodatkowego wsparcia będą mogli skorzystać uczniowie aż siedmiu szkół z terenu obu Prag i Targówka.

Każde z wyłonionych w konkursie konsorcjów przedstawiło propozycję połączenia działalności placówek wsparcia dziennego i streetworkingu we współpracy z lokalnymi instytucjami publicznymi. Zaproponowano także innowacyjne działania, takie jak coaching dziecka i rodziny, uruchomienie światoteki czy przerwy animacyjne w szkole.

Wśród zaplanowanych aktywności odbędą się m.in. zajęcia edukacyjne dla dzieci, zajęcia socjoterapeutyczne, rozwojowe, zajęcia zapewniające alternatywne i bezpieczne formy spędzania czasu wolnego (capoeira, streetart, muzyczne, taneczne, teatralne, kulinarne, filmowe, profilaktyczne, sportowe), zajęcia pedagogów ulicy, a także zajęcia wspierające dla rodziców. Z działań skorzysta łącznie ponad tysiąc dzieci. Ważnym elementem w projektach są działania integracyjne dla mieszkańców, takie jak pikniki sąsiedzkie czy festyn dla społeczności lokalnej.

W ramach realizacji Lokalnych Systemów Wsparcia, na rewitalizowanych obszarach prawobrzeżnej Warszawy wdrożono już* inicjatywę BAZA - pierwszy kompleksowy projekt wspierający rewitalizację społeczną na Pradze. W najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony konkurs na podobne działania realizowane na obszarze Targówka Fabrycznego.*

Dotychczas na realizację inicjatyw edukacyjnych w ramach Lokalnych Systemów Wsparcia na terenie Pragi Północ, Pragi Południe i Targówka do 2015 r. miasto przeznaczyło blisko 6 mln złotych.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee