Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: 8 stóp

Nowa, przyjazna rodzicom i dzieciom kawiarnia przy ZOO

Nowe miejsce: 8 stóp
d45txln
d45txln

Lokal 8 stóp otworzył się wczoraj wieczorem przy Ratuszowej, zaraz przy głównym wejściu do ZOO. Składa się z dwóch pomieszczeń: mniejszego, z barkiem, w którym dostaniemy gorące i zimne napoje oraz coś do jedzenia. Druga sala to wielka, fajna przestrzeń dla rodziców i ich dzieci.

Można tam usiąść przy stoliku, zjeść spokojnie ciasto domowej roboty (właściciele sami je wypiekają), tosty, kanapki lub porządną zupę. Przy ZOO nie brakuje lokali gastronomicznych, ale - nie ukrywajmy - sprzedają fasfoodopodobne rzeczy. Podobnie jest na terenie Ogrodu Zoologicznego, gdzie dzieciaki dostaną prędzej watę cukrową niż zdrową kanapkę i sok z marchwi (choć niedawno otworzono tam restaurację).

8 stóp może być więc świetną alternatywą dla tych rodziców, którzy niekoniecznie chcą karmić dzieci słodyczami i hot-dogami z pobliskich budek. Poza tym w okolicy (Praga Północ) nie ma podobnego lokalu, gdzie np. matki umówiłyby się na babskie pogaduchy przy kawie, a dzieci miałyby gdzie się bawić. Bowiem dzieci mają tu do dyspozycji sporo miejsca, gdzie znajdą dużo zabawek, tunele, klocki, w sali jest też projektor i ekran do wyświetlania bajek, organizowane będą warsztaty dla dzieci i rodziców. Już zaplanowano tam ciekawe spotkania. W dużej i jasnej łazience jest też przewijak dla niemowlaków.

Kawiarnię założyli rodzice dwójki dzieci. To istotna informacja, bowiem rodzice trochę lepiej wiedzą, czego potrzeba maluchom lub co dawać im do jedzenia. Gdyby jednak ktoś miał dość krzyków maluchów, do dyspozycji ma drugą salę , już poważniejszą, gdzie dostanie porządną kawę z ekspresu w przyjaznej cenie. No właśnie, ceny: najprostsza kawa kosztuje piątkę, zupa dnia - 7 zł, kanapki w granicach 10 zł. Zdjęcie menu publikujemy poniże j.

d45txln

To lokal typowo rodzinny. Wcześniej w tym miejscu była knajpka, która w nazwie miała "disco polo", zresztą park Praski nie zachwyca eleganckimi (lub chociaż sympatycznymi) restauracyjkami, więc trochę się cieszymy, że pojawiło się tu nowe, fajne, przyjazne rodzicom i dzieciom miejsce. Polecamy!

Kawiarnia Rodzinna 8 stóp
ul. Ratuszowa 2 (na rogu ratuszowej i Wybrzeża Helskiego)
Godz. otwarcia 10.00 - 19.00
STRONA internetowa

d45txln
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45txln