Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Bazar Fabryczny Żerań

W niedzielę 1 września rusza nowa warszawska giełda staroci

Nowe miejsce: Bazar Fabryczny Żerań
d35umlj
d35umlj

Na terenach byłej fabryki FSO na Żeraniu na placu przed zabudowaniami domEXPO powstanie nowa warszawska giełda staroci - Bazar Fabryczny Żerań, gdzie już w najbliższą niedzielę kupić można będzie antyki, stylowe meble i przedmioty użytkowe.

Bazar ulokowany będzie przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej z ulicą Modlińską i przy zjeździe z mostu Grota-Roweckiego, a odwiedzajacy mogą liczyć na ponad 1000 miejsc parkingowych, a także na niezbędne zaplecze sanitarne, gastronomiczne i techniczne. Na początek startuje 100 miejsc targowych o różnej powierzchni, z możliwością wjazdu autem lub wystawienia stolika. Stoiskami zainteresowani są już podobno wystawcy z całej Polski.

Idea Bazaru Fabrycznego nawiązuje nie tylko do znanych warszawiakom targów staroci, ale również coraz bardziej popularnych przestrzeni targowo-rozrywkowych typu pchli targ. Miejsca te współgrają z surową estetyką rewitalizowanych obiektów postindustrialnych, takich jak doki portowe czy hale fabryczne. Wszechstronność oferty takich targowisk obejmuje nietypowe produkty o wartości kolekcjonerskiej, artystycznej i użytkowej daleko przekraczając asortyment meblarski. Są to jednocześnie miejsca zdarzeń kulturalnych i sportowych (ścianki wspinaczkowe, skate-parki, sporty wodne) tworzące nowe możliwości aktywności miejskiej i będące zarzewiem twórczego fermentu.

*Docelowo Bazar Fabryczny Żerań miałby pełnić rolę przestrzeni, gdzie ciekawie i przyjemnie spędzić będzie można wolny weekendowy czas z najbliższymi i kupić ciekawe bibeloty. *

d35umlj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35umlj