Trwa ładowanie...
d3ee7hf

Nowe miejsce: Blue Plate Chicken

Kurczaki, przyjacielska atmosfera i typowa dla USA otwartość i gościnność
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce: Blue Plate Chicken
d3ee7hf

Przy Krakowskim Przedmieściu już za klika dni pierwszych gości przyjmie restauracja Blue Plate Chicken. Jak zapowiadają jej właściciele - restauracja będzie prekursorem amerykańskiej kuchni typu blue plate special, czyli pożywnych dań serwowanych na jednym talerzu. W menu znaleźć mamy smakowitą fuzję slow food i… soul food, czyli kuchni południowych stanów USA.

- Filarem naszej kuchni będą dania blue plate special, czyli szybkie, ale zarazem smaczne i pożywne posiłki serwowane na jednym talerzu w restauracjach typu diner. To rodzaj kuchni pochodzący z lat 20. z USA, którą chcemy dziś przenieść do Polski i na nowo odkryć jej smaki - informuje WawaLove.pl Max Filipowicz, pomysłodawca restauracji.

Nowy lokal będzie specjalizował się w daniach kuchni południowych stanów USA, czyli soul food. Typowy dla tego regionu smażony kurczak w panierce będzie podawany w różnych odsłonach, m.in. w postaci skrzydełek lub z gofrem. Do tego własnej produkcji sosy, ciasta według tradycyjnych amerykańskich przepisów (w tym słynne, amerykańskie przekładańce).

d3ee7hf

Lokal ma być czynny od 7.00 rano do późnego wieczora. Raniutko będzie można wpaść na anglosaskie śniadanie w dwóch wersjach: amerykańskiej (bardziej na słodko) i angielskiej, z obowiązkowymi jajkami z bekonem. Dla śpiochów kuchnia będzie serwować śniadania nawet późnym popołudniem. W porze lunchu królować będą dania jednotalerzowe (z kurczakiem w roli głównej). Wieczorem będzie można przyjść tu na obiad lub kolację.

Lokal podzielono na dwie części. Dolną z barem, dla tych, którzy się spieszą i chcą coś na szybko zjeść (będzie tu dostać kanapki w kilkunastu odsłonach). Z kolei osobom, które chcą rozkoszować się dłużej jedzeniem, czy spędzić czas w gronie przyjaciół - restauracja zaoferuje przestronną antresolę.

Restauracja będzie miała w swojej ofercie nie tylko kuchnię amerykańską, ale i bar z alkoholami, serwujący głównie typowe amerykańskie drinki i koktajle na bazie burbona. Poza tym właściciele przewidują też anglosaskie cydry i piwa.

Jak zapewnia WawaLove.pl restaurator - amerykańskie będzie tu nie tylko menu, ale i podejście do gości. W restauracji ma panować przyjacielska atmosfera i typowa dla USA otwartość i gościnność.

d3ee7hf

Blue Plate Chicken
Krakowskie Przedmieście 16/18, Warszawa
Godz. otwarcia. Od 7.00 rano do późnego wieczora.
Strona internetowa .

Przeczytajcie więcej o nowych miejscach w stolicy

d3ee7hf

Podziel się opinią

Share
d3ee7hf
d3ee7hf