Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Cuda na Kiju

Multi-tap dla miłośników złotego napoju z pianką

Nowe miejsce: Cuda na Kiju
dek1ws0
dek1ws0

Multi-tap bar to lokal, który oferuje wiele rodzajów piwa z beczki. Stołeczne puby oferują zwykle 2-3 gatunki beczkowego piwa, niektóre nawet tylko jeden. Zawsze jest to piwo jasne, o ciemnym lub lagerze z beczki można tylko pomarzyć. Wielu piwoszy jest już znudzonych monotonną ofertą. Stąd wysyp nietypowych (belgijskich czy ukraińskich) piw butelkowych. Ale beczkowych nie ma.
Ideałem jest, by każda dzielnica miała swój mały, lokalny browar, którym mogłaby się pochwalić. Niestety nic nie wskazuje na to, by to się miało zmienić.

Z przyjemnością informujemy więc o powstaniu nowego lokalu typu multi-tap. Chodzi o "Cuda na kiju" mieszczący się na Nowym Świecie. Lokal oferuje 16 gatunków piwa z beczki (chce poszerzyć swoją ofertę) i wypijemy tu m.in. takie piwa jak Rześkie, Raciborskie Pils, Artezan Pacific Pale Ale, Gruit Kopernikowski lub Rowing Jack. Instalacje piwne znajdują się w piwnicy, skąd piwo płynie bezpośrednio do kufli klientów. Dzięki temu piwo ma zawsze odpowiednią temperaturę.

Ceny piw: od 8 (Rześkie lub Raciborskie) do nawet 15 zł za kufel (Metisse). Lokal jest spory, bardzo przyjemny i jedyną wadą, jaką zauważyliśmy jest trochę zbyt głośna muzyka. Czasem w piwnym lokalu chciałoby się o tych piwach pogadać, porównać je. Może właściciele wezmą naszą sugestię pod uwagę.

Cuda na Kiju
Nowy Świat 6/12, Warszawa
Godz. otwarcia: Pon-Niedz 18:00 – do ostatniego klienta
STRONA internetowa

dek1ws0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dek1ws0