Trwa ładowanie...
dh20ngb

Nowe miejsce: Czeska Piviarnia

České a polské pivo!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe miejsce: Czeska Piviarnia
dh20ngb

Czeska Piviarnia pojawiła się 30 września przy ul. Ks J. Popiełuszki na Żoliborzu. Dla tych, co byli w autentycznych, czeskich piwiarniach będzie to miłe zaskoczenie i nie piszemy tu o typowych, turystycznych lokalach w Centrum Pragi, ale o małych lokalikach położonych raczej na Žižkovie. Tam nie liczy się piękny wystrój, ale atmosfera.

W żoliborskiej Czeskiej Piviarni też jest skromnie. Proste drewniane krzesła i stoły, bar z cegły, na ścianach telewizory, a na suficie dwie wielkie flagi – polska i czeska.

Co jest do wypicia? 6 gatunków beczkowego: Černá Hora Borůvka, Pinta Atak Chmielu (z Polski), Klášter Nepasterovano, Ježek Světlý Ležák 11°, Primator Weizenbier, Černá Hora Granat Tmavé 12°. Wszystkie po 8 zł za szklanicę. Można też spróbować tzw. degustacji - czyli sześciu małych szkaneczek po 150 ml z próbkami każdego piwa ( na zdjęciu poniżej ). Kosztuje 15 zł.
Poza tym masa innych, butelkowych piw, w tym takie wynalazki jak piwo czekoladowe.

dh20ngb

PRZECZYTAJ TEŻ: Multi tapy w Warszawie

Do zjedzenia mamy "Deskę Szwejka" ( na zdjęciu ) za 10 zł, na której znajdziemy różne piwne zakąski: kawałki sera pleśniowego, koziego, wędzonego, kostki żółtego i kawałki podsuszanej kiełbasy. Można płacić kartą, można tu też zarezerwować stolik. Reszta, czyli atmosfera zależy już od nas samych.

Czeska Piviarnia
Ul. Ks J. Popiełuszki 19/21, lokal 29
Godziny otwarcia:
Pon - Czw.: 16:00 - 00:00
Pt. - Sob.: 16:00 - 02:00
Niedz.: 16:00 - 01:00
STRONA internetowa .

dh20ngb

Podziel się opinią

Share
dh20ngb
dh20ngb