Trwa ładowanie...

Nowe miejsce: Jadłoteka

Mapa gastronomiczna Pragi Północ bogatsza o nowy lokal

Nowe miejsce: Jadłoteka
d3c0v6g
d3c0v6g

Trudno chyba o lepszą lokalizację. Tuż przy stacji II linii metra, na modnej znów Pradze Północ. Do tego potężny neon z nazwą widoczną aż z Dworca Wileńskiego i której nie przesłania usunięty już pomnik Czterech Śpiących. Jeśli do tego dodamy smaczne jedzenie, atrakcyjne ceny i przyjemny wystrój, mamy fajną miejscówkę.

Jak pisaliśmy niedawno, * Praga Północ budzi się do życia*. Pojawiają się nowe restauracje i kluby, a istniejące zaczynają pęcznieć jak kasza gryczana. Kilkuletnia stagnacja związana z budową drugiej nitki podziemnej kolejki to już przeszłość. Dzielnica znów zaczyna kojarzyć się imprezowo, a ludzie - myśląc o weekendowym wyjściu - mają w głowie praską ofertę.

Jadłoteka świetnie wpisuje się w ten trend, bo przecież żeby tańczyć, trzeba mieć na to siły. Ale do rzeczy: w menu, oprócz modnych wciąż burgerów (amerykański w cenie 14.90), dostaniemy tu także zwykłego schaboszczaka (w zestawie z ziemniakami i surówką - 15,99). Jak zapewniała nas menegerka lokalu, Dominika, schabowy jest "przyzwoitej wielkości".

Specjalnością Jadłoteki są jednak kanapki w różnych odsłonach (z tuńczykiem, kremem szczypiorkowym, szynką, pastą jajeczną)
, w cenie 6.99 (zdjęcia menu znajdziecie poniżej). Bagietki, jak i sałatki, są dostępne przez cały dzień, ale rano warto przyjść tu na śniadanie. Dostaniemy wówczas jajecznicę (na boczku lub ze szczypiorkiem), parówki lub omlet w cenie nie przekraczającej 10 zł. Na łasuchów czeka domowe ciasto. Menu śniadaniowe dostępne jest do godz. 11.30. Po południu, oprócz wspomnianych schabowych i burgerów, dostaniemy tu m.in. hod-doga, zapiekankę czy frytki belgijskie. Wegetarianom Jadłoteka proponuje m.in. tarty, naleśniki i sałatki.

d3c0v6g

W środku dostępne są foteliki dla dzieci, jest możliwość płatności kartą. Przed samym lokalem znajduje się cokół dawnego pomnika Braterstwa Broni. Nie chcemy podpowiadać, ale to idealne miejsce na letni ogródek z widokiem na Cerkiew Metropolitalną Św. Marii Magdaleny.

Jadłoteka
Targowa 81
Godz. otwarcia: 8.00-20.00, sob-niedz.: 10.00 - 20.00
Strona lokalu

d3c0v6g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c0v6g