Trwa ładowanie...

Nowe Miejsce: Klubokawiarnia Konstytucja

Lokal otwiera się już 2 czerwca. Tu będzie bardzo warszawsko!

Nowe Miejsce: Klubokawiarnia Konstytucja
dbywgqe
dbywgqe

Na placu Konstytucji, ściana w ścianę z Warsztatem, działającym przy Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, otwiera się nowe miejsce. Będzie tu niezwykle, bo Konstytucja wystrojem wnętrza nawiązuje do historii placu, przy którym się znajduje.

Ściany obklejone są starymi gazetami (mozolnie wyszukiwanymi i kopiowanymi w warszawskich bibliotekach), w których artykuły opowiadają historię Warszawy. Na nich powstały grafiki stołecznej artystki Renaty Turowskiej, które opowiadają historię placu Konstytucji. Znalazła się tutaj scena z budowy placu, na której widać jego architektów, jest również Lech Janerka i fragment jego piosenki "Konstytucje". Jest Krystyna Janda i Teatr Polonia, deskorolkarze, Sylwester i Noc Muzeum - a więc wszystko to, co kojarzy się z placem i tworzy jego klimat. Co ciekawe, rysunki są kopiami oryginalnych zdjęć wykonanych w tym miejscu.

- Uważam, że plac Konstytucji jest takim naturalnym placem targowym naszego miasta - opowiada własciciel Konstytucji, Andrzej Jurowski - Dzięki temu ma szansę stać się centrum, sercem Warszawy. Bo takiego miejsca w stolicy nie ma. Chciałbym, żeby plac Konstytucji ożył, żeby zaczęło się tu dziać. Jest na to spora szansa, bo wokół nas zaczynają się otwierać nowe, ciekawe miejsca - już nie tylko sieciówki. Bardzo mnie to cieszy.

Konstytucja ma dobrą lokalizację. Wokół lokalu rosną drzewa, dające miły cień. Tu ulokuje się letni ogródek. Konstytucję i Warsztat dzielą jedynie drzwi, które zwykle mają być otwarte. Tak duża przestrzeń daje możliwość organizowania większych imprez - koncertów, zajęć, warsztatów twórczych. Andrzej Jurowski obiecuje, że raz w tygodniu odbywać się tu będą jam session.

dbywgqe

A co poza tym czeka nas w klubokawiarni Konstytucja? - Będziemy mieć doskonałą kawę, mieszaną we Włoszech. Będą kanapki, quiche, naleśniki na słodko i ostro, domowej roboty ciasta, które osobiście testowaliśmy. Od 7:30 rano będziemy serwować pyszne śniadania. Będą też naturalne, włoskie lody bez dodatków chemicznych. U nas ma być zdrowo, naturalnie i smacznie, a jednocześnie niedrogo - mówi Andrzej Jurowski - Kiedy otrzymamy koncesję, w lokalu pojawią się bardzo dobre czeskie piwa niepasteryzowane. Będą także wina, które dobierzemy wedle gustów naszych gości. Bardzo nam zależy, aby warszawiacy dzielili się z nami swoimi pomysłami, bo chcemy aby to miejsce naprawdę było dla nich.

Lokal otwiera się już 2 czerwca - a więc w najbliższą sobotę! Tydzień później, 10 czerwca, odbędzie się oficjalne otwarcie, na którym pojawią się niezwykli goście z kręgu kulturalnego Warszawy. Zaproszone są między innymi Krystyna Janda i Marysia Seweryn. Na koncert, prosto z Białegostoku przyjedzie Lech Janerka. Takich wyśmienitych gości ma być dużo więcej.

My zapraszamy Was do klubokawiarni Konstytucja już od tej soboty. Poczujcie klimat placu i Warszawy - tutaj na pewno będzie to możliwe.

Klubokawiarnia Konstytucja
pl. Konstytucji 4

Godziny otwarcia: 7:30-22:00.

dbywgqe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dbywgqe