Trwa ładowanie...
krucza
Luiza Poreda
16-08-2013 09:02

Nowe miejsce: Ogród miejski na Kruczej 7

Od 17 sierpnia do 1 września pusta przestrzeń działki przy ulicy Kruczej 7 stanie się miejscem dialogu i wymiany pomiędzy artystami z różnych dziedzin

Nowe miejsce: Ogród miejski na Kruczej 7
d4ml1ve
d4ml1ve

Działka na ulicy Kruczej 7 to pusta przestrzeń powstała po wyburzeniu stojącej tam niegdyś kamienicy. Opuszczony i niezaadaptowany ponownie obszar został w naturalny sposób przejęty przez dziko rosnące rośliny, które stworzyły w tym miejscu samozwańczy ogród.

"Miasto jest budowane na wzór świadomego umysłu, sieci, którą można zliczać, administrować, wytwarzać. Ruiny stają się nieświadomością miasta, jego pamięcią, tym co nieznane, ciemnością, zaginionymi lądami - dzięki temu rzeczywiście przywracają je do życia.(..) Ruina wypada poza ekonomiczny obieg miasta i w pewnym sensie jest idealnym schronieniem dla sztuki, która również nie poddaje się regułom powszedniej miejskiej produkcji i konsumpcji. "
Rebecca Solnit, A Field Guide to Getting Lost

Teren przy Kruczej 7, do którego inne budynki niejako „odwróciły się plecami”, stał się przestrzenią samoistnie wykluczającą się z codziennego uczestnictwa w życiu miasta. Tym samym luka, która powstała po wyburzeniu budynku sprowokowała do ponownego zaadoptowania, tym razem nie poprzez działanie deweloperskie, lecz kulturalną inicjatywę oddolną. W ramach projektu "Ogród Miejski" Krucza 7 stanie się nie tylko polem dialogu i wymiany pomiędzy artystami z różnych dziedzin. Będzie też miejscem debaty na temat konstruktywnego wykorzystywania nieużytków miejskich.

Co będzie się działo na Kruczej? Czekają nas warsztaty z sadzenia roślin, budowa czasowej instalacji "Kawalerka ogrodowa", wernisaże, wykłady,debaty, koncerty, instalacje, pokaz polskiego video-artu z lat 2008-2013 i wiele innych.

Więcej: * www.facebook.com/ogrodmiejskikrucza*

d4ml1ve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ml1ve