Trwa ładowanie...
d2k48d7

Nowe oddziały w Szpitalu Grochowskim (ZDJĘCIA)

Kardiologia i chirurgia pomieszczą 41 nowych łóżek, będą także dwie izolatki, nowocześnie wyposażone pomieszczenia diagnostyczno-zabiegowe, gabinety lekarskie, dyżurki, pokoje pielęgniarskie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe oddziały w Szpitalu Grochowskim (ZDJĘCIA)
d2k48d7

W dwóch nowych oddziałach Szpital Grochowski pomieści 41 nowych łóżek, będą także dwie izolatki, nowocześnie wyposażone pomieszczenia diagnostyczno-zabiegowe, gabinety lekarskie, dyżurki, pokoje pielęgniarskie.

Na I piętrze znajduje się 18 łóżek dla Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, który po dokonaniu planowanej w 2016 roku przebudowy pawilonu V będzie powiększony o chemioterapię. Na II piętrze pomieszczono 23 łóżka dla Oddziału Kardiologii.

Pawilon jest kompleksowo wyposażony w sprzęt i aparaturę medyczną, w tym m.in.: videogastroskop i videokolonoskop, 5 stołów zabiegowych, 6 kardiomonitorów, 20 pomp infuzyjnych, 3 pompy żywienia pozajelitowego, narzędzia chirurgiczne, respirator, materace przeciwodleżynowe.

d2k48d7

Zobacz także: Nowy Oddział Internistyczny w Szpitalu Czerniakowskim

Na parterze, zbudowano od podstaw nowy Zakład Endoskopii wraz z salą wybudzeń, w którym będą przeprowadzane badania: gastroskopii, kolonoskopii oraz bronchoskopii. Ponadto w pawilonie IV kosztem ok. 200 tys. zł przebudowano i adoptowano pomieszczenia po Izbie Przyjęć na potrzeby bufetu szpitalnego dla pacjentów i gości. Modernizacja pawilonu IV została wykonana z budżetu m.st. Warszawy i wyniosła 13,7 mln zł.

Pawilon IV pierwotnie był budynkiem jednokondygnacyjnym. Na parterze mieściła się Izba Przyjęć, zaś na piętrze Blok Operacyjny, pracownie badań kardiologicznych oraz sterylizatornia, które w 2012 roku zostały przeniesione do nowo wybudowanego pawilonu VIII.

Pawilon IV był modernizowany etapowo. Pierwszej modernizacji dokonano w latach 2004 – 2008, zadaszając taras nad pierwszym piętrem budynku, tworząc tym samym podwaliny pod budowę drugiego piętra budynku. Na przełomie 2011 i 2012 roku zmodernizowano hol główny szpitala poprzez likwidację schodów prowadzących na pierwsze piętro.

Dotacje z budżetu m.st. Warszawy dla Szpitala Grochowskiego wynoszą 105,6 mln zł: fundusze przekazane w latach 2007 - 14 to 80,7 mln zł, dotacje zaplanowane na lata 2015-17 to 24,9 mln zł.


Zobacz także: Powstaje nowe skrzydło Warszawskiego Szpitala dla Dzieci


Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
Podziel się
d2k48d7

Podziel się opinią

Share

d2k48d7

d2k48d7