Trwa ładowanie...
d1bx0zf

Nowe oznakowanie na Lotnisku Chopina. Pokieruje do taksówki lub pociągu

Zmiany zostały wprowadzone w odpowiedzi na postulaty samych pasażerów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe oznakowanie na Lotnisku Chopina. Pokieruje do taksówki lub pociągu
d1bx0zf

Kolorowe linie, którymi została wyklejona hala przylotów bez problemu pokierują korzystających z usług lotniska do konkretnego środka komunikacji. Oprócz tego że taksówki, autobusy i pociągi otrzymały swoją indywidualną barwę, to jeszcze umieszczone linie wskazują odległości do wybranego miejsca. Najbliżej (ok. 25 metrów) jest do postoju taksówek. Najdłuższy dystans (300 m.) muszą pokonać korzystający z pociągów .

- Pasażerowie skarżyli się, że dotychczas stosowane oznakowanie jest mało widoczne i nieczytelne. Dlatego sięgnęliśmy po rozwiązanie sprawdzone na innych lotniskach i dworcach kolejowych. Jaskrawe linie na podłodze rzucają się w oczy i na pewno nie pozwolą się nikomu zgubić. Pierwsze opinie pasażerów są entuzjastyczne, więc wygląda na to, że pomysł takiego oznakowania jest trafiony – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

W terminalu umieszczono także informację o nieuczciwych przewoźnikach taksówkowych. Wszystko po to, by po przebytej podróży nie dać się nabrać na usługi naciągaczy. Dlatego też Lotnisko Chopina wywiesiło tablice z rekomendowanymi przez siebie taksówkami.

d1bx0zf

Przeczytajcie też: Sztuka po królewsku

d1bx0zf

Podziel się opinią

Share
d1bx0zf
d1bx0zf