Trwa ładowanie...

Nowe parkomaty na ulicach!

Aż 240 sztuk! Stare zostaną zdemontowane

Nowe parkomaty na ulicach!
d1e0632
d1e0632

Zarząd Dróg Miejskich zdemontuje stare parkomaty, a w ich miejsce zostaną zamontowane zupełnie nowe urządzenia. Nowa estetyka i funkcjonalność mają przede wszystkim służyć kierowcom. ZDM zakupił parkomaty, które mają sprawić, że oszczędzimy czas.

Są wyposażone w klawiaturę, od teraz na wydruku potwierdzającym opłatę za parkowanie będzie można wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Co to zmieni dla użytkownika Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego? W przypadku złożenia przez kierowcę reklamacji przyspieszy to proces reklamacyjny, a przede wszystkim wzrośnie procent pozytywnie rozpatrywanych przez ZDM reklamacji

Kolejnym ułatwieniem i oszczędnością czasu będzie możliwość wykonywania płatności kartą debetową poprzez system płatności zbliżeniowych PayPass i PayWave. Wystarczy przyłożyć kartę w odpowiednie miejsce, a parkometr pobierze odpowiednią kwotę, nie będzie konieczności podawania pinu. Nowe urządzenia w odróżnieniu od swoich poprzedników będą zasilane baterią słoneczną (starsze parkomaty są zasilane przez baterię, która doładowuje akumulator).

Po raz pierwszy Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę na montaż i konserwację parkomatów z firma zachodnią. Francuska firma, która jesienią zasili rynek warszawski na całym świecie posiada 180.000 parkomatów, w samej Europie 50.000.

d1e0632
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1e0632