Trwa ładowanie...

Nowe pociągi SKM. Do przetargu zgłosił się jeden chętny

668 milionów zł. Tyle ma zapłacić firma NEWAG za 21 pociągów dla SKM. Teraz ofertą zajmie się komisja przetargowa.
Share
Będą nowe pociągi SKM
Będą nowe pociągi SKMŹródło: PAP, Fot: Adam Burakowski/REPORTER
d3hm2xk

Nowe pociągi mają kursować na istniejących, najbardziej obleganych trasach. Między innymi jeździć będą na Lotnisko Chopina. W przyszłości będą wykorzystywane na trasie do Piaseczna. Stanie się to po zakończeniu prac na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego.

- W 2019 roku pociągami linii S1, S2, S3 i S9 podróżowało blisko 22,05 mln osób, co oznacza wzrost liczby pasażerów SKM na poziomie 16,5 % w stosunku do roku poprzedniego. – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej Sp. z o.o.

Nowe pociągi SKM w Warszawie

Do przetargu zgłosiła się jedna firma. NEWAG z Nowego Sączu ma dostarczyć 21 elektrycznych pociągów. Producent zapewnić ma także regularne przeglądy i przeszkolenie pracowników SKM. Każdy ze składów będzie miał dwuletnią gwarancję.

d3hm2xk

Zobacz także: Tunele odkażające. Technologia przeciw koronawirusowi

SKM na zakup nowych pociągów przeznaczyła prawie 780 milionów zł. NEWAG za składy wraz z 7-letnim okresem ich utrzymania chce otrzymać 667 milionów zł. Każdy z pociągów ma być klimatyzowany i przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ponadto pociągi zostaną wyposażone w Wi-Fi, ładowarki USB oraz defibrylator AED.

Pociągi powinny pojawić się na torach pod koniec 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3hm2xk

Podziel się opinią

Share
d3hm2xk
d3hm2xk