Trwa ładowanie...
d46fcps

Nowe połączenie z Warszawy do Ameryki. Będzie 40 rejsów tygodniowo

"Newark to jedno z najważniejszych lotnisk dla Polonii".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe połączenie z Warszawy do Ameryki. Będzie 40 rejsów tygodniowo
d46fcps

LOT wznowił połączenie na trasie Warszawa-Newark. Rejs inauguracyjny odbędzie się w piątek dreamlinerem, który będzie obsługiwał tę trasę.

"Newark to jedno z najważniejszych lotnisk dla Polonii mieszkającej na wschodnim wybrzeżu USA. Po latach przerwy, możemy ponownie uruchomić to połączenie i zapewnić naszym rodakom najbardziej komfortowe przeloty do Polski" – powiedział prezes PLL LOT Rafał Milczarski. LOT przestał latać do Newark pod koniec października 2012 roku.

Najchętniej wybierany kierunek

d46fcps

Jak tłumaczył Milczarski, nowe połączenie do Newarku zostało uruchomione przede wszystkim z myślą o polskim ruchu etnicznym, w tym Polonii amerykańskiej, która stanowi wysoki procent mieszkańców regionu. "Jednak przede wszystkim obserwujemy tu ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego z Polski. Newark jest to piąty najchętniej wybierany przez Polaków kierunek dalekodystansowy zaraz po JFK, Chicago, Toronto i Pekinie. Rocznie na tej rasie z całej Polski podróżuje ponad 70 tys. pasażerów" - powiedział.

Newark to drugi co do wielkości centralny port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów - Pensylwania i New Jersey. Spółka podkreśla, że istotny udział w ruchu pasażerskim na trasie Warszawa-Newark będą mieli podróżujący z i do Europy Wschodniej Ukraińcy, Węgrzy, Rumuni, Litwini i Bułgarzy. Liczymy również na duże zainteresowanie naszym nowym połączeniem wśród pasażerów podróżujących z i do Izraela.

Terminy

Samolot z warszawskiego Lotniska Chopina ma wystartować po godz. 11.30. Po ok. 9 godzinach lotu samolot ma wylądować na Newark Liberty International Airport. Powrót będzie nieco krótszy i potrwa tylko ok. 8 godzin 30 minut.

d46fcps

Rejsy z Warszawy do Newark będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Połączenia będą wykonywane z częstotliwością cztery razy w tygodniu. Od sierpnia zostanie dodany także piąty rejs we wtorki. Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwiema klasami podróży - klasą biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy będą wykonywane samolotem Boeing 787 Dreamliner z trzema klasami podróży: business class, premium economy i economy.

40 rejsów tygodniowo

Jak mówił dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT Adrian Kubicki, połączenie do Newark wykonywane z częstotliwością pięciu tygodniowo będzie również uzupełnieniem oferty rejsów do Nowego Jorku. "Ponadto, ze względu na swoje położenie, port lotniczy Newark pełni funkcję węzła przesiadkowego dla wszystkich pasażerów zamieszkujących sąsiadujące z nowojorską metropolią stany, czyli New Jersey i Pensylwania. To pozwala nam na dotarcie z ofertą do nowych klientów, którzy jak dotąd nie brali pod uwagę możliwości podróżowania LOT-em do Europy" - wskazał Kubicki.

Newark to dla LOT-u piąty obsługiwany port w Ameryce Północnej i jednocześnie drugi kierunek połączeń dalekodystansowych do USA, które LOT uruchomił w tym miesiącu. "Połączenie zostało dodane specjalnie z myślą o polskim ruchu etnicznym, w tym Polonii amerykańskiej, która stanowi wysoki procent mieszkańców Newark" - dodał Kubicki.

d46fcps

W sezonie letnim po otrzymaniu kolejnych dwóch nowych Boeingów 787 Dreamliner, LOT będzie oferował w sumie 40 rejsów tygodniowo do USA. Jak podkreśla przewoźnik, połączenie do Newark jest elementem strategii rentownego wzrostu LOT-u. Zgodnie z nią, przewoźnik chce stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Strategia zakłada także rozwój połączeń do Ameryki Północnej i Azji.

Dalszy rozwój

Od 2017 roku LOT planuje dalszy rozwój połączeń. Newark będzie ósmym połączeniem dalekiego zasięgu w siatce LOT-u, w tym piątym do Ameryki Północnej. PLL LOT 1 kwietnia br. uruchomił bezpośredni rejs z Warszawy do Los Angeles. Oprócz Los Angeles i Newark, linia lata do Chicago, Nowego Jorku, Toronto, Pekinu, Seulu, Tokio. W lipcu ruszy też bezpośrednie połączenie z Krakowa do Chicago.
Udziałowcami PLL LOT są: Skarb Państwa (99,82 proc. akcji), TFS Silesia (0,144 proc. akcji) oraz pracownicy (0,036 proc. akcji).

źródło: PAP

d46fcps

Przeczytaj też: Zostajesz w mieście na majówkę i nie wiesz, jak spędzić wolny czas? Oto nasze propozycje

d46fcps

Podziel się opinią

Share
d46fcps
d46fcps