Trwa ładowanie...

Nowe ścieżki rowerowe na Polu Mokotowskim! Przepuszczają wodę

Taka nawierzchnia jest droższa, ale mniej szkodzi drzewom w pobliżu.

Share
Nowe ścieżki rowerowe na Polu Mokotowskim! Przepuszczają wodę
d1wctjl

- Na drogach dla rowerów na Polu Mokotowskim trwa układanie nawierzchni wodoprzepuszczalnych. Taka nawierzchnia jest droższa, ale mniej szkodzi drzewom w pobliżu - informuje Artur Tondera, pełnomocnik ds. komunikacji rowerowej w Warszawie. Urzędnicy testują ich wytrzymałość.

Na facebookowym profilu Pełnomocnik Prezydenta Warszawy ds. komunikacji rowerowej opublikowano krótki film pokazujący nową inwestycję władz miasta. To ścieżka rowerowa zaprojektowana na tyłach budynków od strony ul. Batorego oraz w rejonie Biblioteki Narodowej. Została wykonana z materiałów pozwalających na przepuszczanie wody.

- Wodoprzepuszczalna nawierzchnia została ułożona w pobliżu dużych, dorodnych drzew. Taka nawierzchnia pozwala drzewom oddychać i przyjmować wodę. Nie chcieliśmy, żeby ścieżka rowerowa negatywnie wpłynęła na ich stan. To mieszanka kruszywa z żywicą - mówi WawaLove.pl Artur Tondera i dodaje: - Woda przepływa przez nawierzchnię i wsiąka w grunt. Korzenie drzew, które są pod spodem mogą ją wykorzystać.

d1wctjl

Co dzieję się z taką nawierzchnią w trakcie zimy? - Nawierzchnia posiada certyfikaty mrozoodporności i się nie niszczy. Zamarzająca woda jej nie rozsadzi. W Warszawie taka nawierzchni znajduje się np. w Łazienkach Królewskich - tłumaczy Tondera.

d1wctjl

Podziel się opinią

Share
d1wctjl
d1wctjl