Trwa ładowanie...

Nowe stawki za śmieci prawie o połowę niższe!

Tak wygląda propozycja Hanny Gronkiewicz-Waltz, za chwilę mają przegłosować ją radni

Nowe stawki za śmieci prawie o połowę niższe!
dp8hxee
dp8hxee

Właśnie odbywa się sesja nadzwyczajna w sprawie nowych stawek opłaty śmieciowej. Hanna Gronkiewcz-Waltz ma przedstawić na niej swoje propozycje stawek. Wprowadzenie programu pomostowego, o którym będziemy rozmawiać dziś na sesji dla mnie oznacza jedno: warszawiacy muszą zapłacić mniej niż zakładaliśmy wcześniej - napisała prezydent na swoim profilu facebookowym.

Propozycja Hanny Gronkiewicz-Waltz:

Dla osób mieszkających w budynkach wielorodzinnych:
1 osoba zapłaci 10 zł (wcześniejsza propozycja - 19,5 zł)
2 osoby zapłacą 19 zł (wcześniej 37 zł)
3 osoby zapłacą 28 zł (wcześniej 48 zł)
4 osoby lub więcej zapłacą 37 zł (wcześniej 56 zł)

Mieszkańcy domów jednorodzinnych zapłacą odpowiednio:
1 osoba - 30 zł
2 osoby – 45 zł
3 osoby lub więcej – 60 zł
Dotychczas proponowano opłatę w wysokości aż 89 zł (i o połowę niższą dla domów zamieszkanych przez 1 osobę).

dp8hxee

To są stawki dla odpadów segregowanych. Za odpady nie segregowane zapłacimy trochę więcej. Niższe stawki to efekt wprowadzenia systemu pomostowego, który będzie dla miasta tańszy niż pełna reforma śmieciowa zapisana w ustawi - dodała prezydent - Tydzień temu na konferencji prasowej powiedziałam, a dziś to potwierdzam – skoro spadną koszty obsługi miasta, „pomostowa” stawka dla mieszkańców musi być niższa. Wszystkie środki zebrane w ramach opłaty śmieciowej od mieszkańców przeznaczymy na obsługę mieszkańców.

Stawki te mają obowiązywać w okresie przejściowym, to znaczy od 1 lipca do - prawdopodobnie - końca roku.Okres* przejściowy pozwoli nam na rozpoznanie rzeczywistych kosztów systemu.* Wtedy sprawdzimy, jak stawki dla mieszkańców mogą wyglądać po rozstrzygnięciu przetargów. Zrobimy wszystko, żeby stawki docelowe były jak najniższe -napisała prezydent - Nie możemy Państwu obiecać, że pozostaną takie same jak w okresie przejściowym, ale obiecuję, że będą jak najniższe.

Dziś zapowiadam: Urzędnicy wyjdą zza biurek i będą chodzić od drzwi do drzwi i informować o reformie śmieciowej mieszkańców. Ja również! -obiecała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee