Trwa ładowanie...

Nowe światła kierowane przez GSM!

System pozwala na regulację poziomu oświetlenia ulicy, w zależności od ilości pojazdów na drodze.

Nowe światła kierowane przez GSM!
d2pdwzd
d2pdwzd

Oprawy oświetleniowe na Wybrzeżu Kościuszkowskim i w Al. Jerozolimskich zostały objęte nowym systemem sterowania oświetleniem - czytamy na stronach ZDM -u. To nowatorski system, który na warszawskich drogach wprowadził Zarząd Dróg Miejskich. Co w nim nowatorskiego?

Sterowanie oświetleniem odbywa się za pomocą systemu GSM, wszystkie informacje są wysyłane za pomocą tego systemu do szafy sterującej, w której zlokalizowany jest sterownik. Następnie cała komunikacja na linii sterownik, a pozostałe układy sterowania , które znajdują się w oprawach odbywa się za pośrednictwem kabli oświetleniowych zasilających latarnie. Nowoczesny system pozwala na regulację poziomu oświetlenia ulicy, w zależności od ilości pojazdów na drodze, przede wszystkim w godzinach późno nocnych, co przynosi korzyści finansowe w postaci zmniejszenia zużycia energii elektrycznej. Dzięki nowoczesnemu systemowi wiadomo która latarnia przestała świecić, o której godzinie latarnie zostały zapalone, a o której zgasły, pozwala to na szybką reakcję w przypadku jakiejkolwiek awarii. Można też sprawdzić czy konserwator usunął skutki awarii, jak długo trwała naprawa.

Jeżeli ten system się sprawdzi, ZDM będzie mógł nie tylko usprawnić zarządzanie konserwacją oświetlenia ulicznego, ale również obniżyć koszty jego obsługi.

Póki co, będąc w pobliżu Wybrzeża Kościuszkowskiego lub Al. Jerozolimskich śmiało możemy podnieść głowę do góry.

d2pdwzd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pdwzd