Trwa ładowanie...

Nowe trasy tramwajowe w Warszawie. O tym, gdzie powstaną, zadecydują eksperci

Gdzie powinny powstać nowe trasy tramwajowe? Które trzeba zrealizować w pierwszej kolejności? Miasto razem z ekspertami szuka odpowiedzi na te pytania

Share
Nowe trasy tramwajowe w Warszawie. O tym, gdzie powstaną, zadecydują eksperci
d4h9z9n

Eksperci ocenią 80 wariantów nowych tras tramwajowych

Różne organizacje zgłaszają zapotrzebowanie na budowę nowych połączeń komunikacyjnych. Wszystkie te propozycje zostały zebrane i teraz poddane zostaną gruntownej analizie. Zajmują się tym eksperci z firmy Halcrow Group Limited.

Wśród analizowanych tras znajdują się połączenia do Marek, Ząbek, Janek, Konstancina czy Piaseczna, Łomianek, Izabelina, Starych Babic, a nawet Sochaczewa. Część nowych tras mogłaby z powodzeniem zastąpić budowę metra. Te bowiem jest o wiele droższe od utrzymania linii tramwajowej.

Analizie poddane zostaną trasy o różnych wariantach. Dzięki temu opracowaniu ma powstać całościowy plan komunikacji tramwajowej na najbliższe 30 lat.

d4h9z9n

Co na to specjaliści?

Jan Jankiel z SISKOM uważa, że nowe trasy tramwajowe w pierwszej kolejności powinny zostać zbudowane do Wilanowa, na Białołękę, Tarchomin i Gocław. Jankiel twierdzi również, że konieczne jest powstanie połączeń podmiejskich dla mieszkańców peryferyjnych krańców Warszawy.

Tego, które z 80 proponowanych tras tramwajowych zostaną zbudowane w pierwszej kolejności dowiemy się dopiero 9 grudnia.

A gdzie Waszym zdaniem brakuje tramwajów?

d4h9z9n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h9z9n
d4h9z9n