Trwa ładowanie...

Nowoczesna stworzyła "mapę potrzeb Warszawy". Każdy może zgłosić swoje uwagi

Mapa potrzeb Warszawy według Nowoczesnej.

Nowoczesna stworzyła "mapę potrzeb Warszawy". Każdy może zgłosić swoje uwagi
d1anqud
d1anqud

Dziś Nowoczesna podsumowała pierwszy etap akcji "Mapa potrzeb Warszawy". Powstała specjalna strona warszawa.nowoczesna.org/mapapotrzeb , na której każdy może zgłosić problemy dotyczące najbliższego otoczenia. Efektem prowadzonych spotkań i konsultacji ma być strategia dla Warszawy.

- Za nami kilkadziesiąt spotkań w całej Warszawie. Spotykaliśmy się z warszawiakami w każdej dzielnicy - mówi Paweł Rabiej wiceprzewodniczący Nowoczesnej w Warszawie. - To ważne, aby rozmawiać z ludźmi, tylko w ten sposób można dowiedzieć się czego naprawdę oczekują i pragną. Miasto nie może zamykać się w urzędzie, musi prowadzić stały dialog z mieszkańcami.

Mapa potrzeb Warszawy

Nowoczesna prowadzi swoją akcję od kilku miesięcy. Dziś uruchomiono też dla warszawiaków specjalną stronę internetową, dzięki której każdy może zgłosić problem. - Pod specjalnym adresem warszawa.nowoczesna.org/mapapotrzeb można wpisać dowolną uwagę, przesłać na nasz portal a po weryfikacji zostanie on umieszczony na elektronicznej mapie potrzeb - wyjaśnia Sławomir Potapowicz Sekretarz regionu warszawskiego Nowoczesnej. - Chcemy, by to mieszkańcy sami zgłaszali do nas co jest dla nich najważniejsze i co powinno być jak najszybciej rozwiązane. Stąd pomysł strony internetowej. Wiemy, że nie wszyscy mogli spotkać naszych wolontariuszy i sympatyków. Teraz mogą to zrobić sami, elektronicznie. ( TUTAJ można zobaczyć mapę w powiększeniu).

Według Pawła Rabieja akcja ma na celu włączenie obywateli w podejmowanie najistotniejszych dla miasta decyzji. - Chcemy by warszawiacy mieli poczucie, że efekt jakichkolwiek działań podejmowanych teraz czy w przyszłości, wiąże się z ich wyborem, ich decyzją. My nie mamy monopolu na wiedzę. Taki monopol mają mieszkańcy i warto by władza, także ta w obecnym ratuszu wsłuchiwała się w ich głos. Zresztą mamy nadzieję, że nasza mapa będzie służyć wszystkim: obecnym radnym i prezydent Warszawy. Korzystajcie - apeluje Paweł Rabiej.

d1anqud

Nowoczesna zaprasza do aktywnego udziału w tworzeniu mapy potrzeb wszystkich aktywistów, działaczy i mieszkańców Warszawy.

d1anqud
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1anqud