Trwa ładowanie...

Nowolazurowa zostanie dzisiaj otwarta? "Kolejna zrealizowana inwestycja"

Dobre wieści dla kierowców

Nowolazurowa zostanie dzisiaj otwarta? "Kolejna zrealizowana inwestycja"
d4fmsoa
d4fmsoa

Jak niedawno informowaliśmy , drogowcy zakończyli wszystkie prace budowlane przy waznej dla mieszkańców , a Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych mógł wystąpić o wydanie niezbędnych pozwoleń na użytkowanie. Aktualnie Nowolazurowa przebiega od węzła Salomea do ulicy Chrościckiego. Teraz na udostępnienie czeka kolejny, kluczowy odcinek.

- Złożyliśmy już trzy wnioski o pozwolenia na użytkowanie. Chodzi o około kilometrowy fragment, pomiędzy ulicą Chrościckiego a Połczyńską. Wszystkie roboty budowlane zostały już zakończone, trwają jedynie ostatnie prace wykończeniowe. - powiedziała WawaLove.pl Agata Choińska z biura prasowego Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Tymczasem władze warszawy już zapowiedziały otwarcie. Wczoraj, w późnych godznach nocnych, Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent stolicy napisał na Twitterze: .- Jutro otwieramy kolejny fragment Nowolazurowej do ul. Połczyńskiej. Kolejna zrealizowana inwestycja.

Jutro otwieramy kolejny fragment Nowolazurowej do ul.Połczyńskiej.Kolejna zrealizowana inwestycja. .

d4fmsoa

— Jacek Wojciechowicz (@WojciechowiczJ)

W ramach robót powstał m.in. nowy wiadukt nad torami PKP oraz rondo. Drogowcom została już właściwie "kosmetyka" w tym np. ustawienie sygnalizatorów i wytyczenie poziomego oznakowania. Teraz decyzja w sprawie oddania inwestycji jest uzależniona od nadzoru budowlanego, jednak niewykluczone, że kierowcy pojadą nowym odcinkiem już dziś. Ulica będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, a same prace kosztowały ponad 8,5 mln zł. Nowolazurowa ma być docelowo połączona z trasą ekspresową S8.

d4fmsoa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmsoa