Trwa ładowanie...
d2pd7hr

Nowy artcover na Powiślu!

Zamiast nieestetycznych płacht podczas remontów kamienic - sztuka w wykonaniu absolwentów ASP!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy artcover na Powiślu!
d2pd7hr

Artcovery przypominają murale, jednak ich żywotność jest znacznie krótsza, gdyż znikają po kilku miesiącach, by pojawić się ponownie w nowym miejscu miasta i w zupełnie nowej szacie graficznej. Miejscem wystawy są ulice Warszawy, zamiast płótna - siatka zabezpieczająca a zamiast sztalug – fasady odrestaurowywanych kamienic.

Zobacz także: Artcover na Targowej [ZDJĘCIA]

Nowy artcover pojawił się właśnie na ul. Górnośląskiej 7A. Autorem plakatu jest dr Mateusz Dąbrowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych. Przestrzeń publiczna jest doskonałym miejscem do prezentowania sztuki, a tym samym kształtowania estetyki i wrażliwości jej odbiorców - mówią twórcy projektu - Decyduje również o niezwykłości oddawanej do dyspozycji artystów powierzchni, która stanowi wyzwanie, ale daje też unikatową możliwość nawiązania dialogu z otaczającą tkanką miejską, wywołania zachwytu, refleksji lub dyskusji.

d2pd7hr

Ekspozycja druków artystycznych ma służyć popularyzacji dorobku polskiej grafiki i promowaniu absolwentów ASP. Będą się one systematycznie pojawiać na kamienicach w Śródmieściu i na Pradze.

Zobacz także: Projekt P.I.W.O. znów na Pałacu Kultury!

Podziel się
d2pd7hr

Podziel się opinią

Share

d2pd7hr

d2pd7hr