Trwa ładowanie...

Nowy egzamin na prawo jazdy za trudny?

Tylko co dziesiąty zdający na prawo jazdy w Warszawie przechodzi nowy egzamin teoretyczny!

Share
Nowy egzamin na prawo jazdy za trudny?
d3rwtit

Tylko co dziesiąty zdający na prawo jazdy w Warszawie przechodzi nowy egzamin teoretyczny. Większość oblewa - z powodu niedostatecznej wiedzy, zdenerwowania lub technicznych błędów. - podał IAR.

Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Warszawie Andrzej Szklarski podkreślił w rozmowie z agencją, że do starych egzaminów teoretycznych wiele osób uczyło się na pamięć odpowiedzi na konkretne pytania.

d3rwtit

- Do wielu gazet dołączane były płyty z wszystkimi pytaniami egzaminacyjnymi. Wiele osób uczyło się ich na pamięć rozpoznając pytania jedynie po ilustrujących je zdjęciach. Dziś muszą myśleć, bo wiele pytań pokazuje prawdziwe sytuacje na drodze. Do każdego filmu mogą być zadane różne pytania - mówi.

Andrzej Szklarski powiedział też, że zdający boją się nowych testów i często gubi ich zdenerwowanie. Wiele osób traci punkty klikając dwa razy w odpowiedź, przez co przechodzi od razu do następnego pytania i nieświadomie wybiera złe rozwiązanie kolejnego zadania.

Zmieniła się forma egzaminu i treść pytań. Od trzech tygodni obowiązują nowe zasady egzaminów teoretycznych na prawo jazdy. Nowością jest test, podczas którego egzaminowany obserwuje prawdziwe zdarzenia na drodze.

Zobaczcie prezentację wideo nowego egzaminu.

d3rwtit

Podziel się opinią

Share
d3rwtit
d3rwtit