Trwa ładowanie...

Nowy komisariat w Wesołej

Dwukondygnacyjny obiekt przy ul. 1 Praskiego Pułku 21 w Wesołej o łącznej powierzchni użytkowej 660,7 m2 stanął w miejscu starego budynku, którego powierzchnia wynosiła 338,8 m2

Nowy komisariat w Wesołej
d220erv
d220erv

Dziś oddany został do użytku nowy, większy i nowocześniejszy Komisariat Policji w Dzielnicy Wesoła. Dwukondygnacyjny obiekt przy ul. 1 Praskiego Pułku 21 w Wesołej o łącznej powierzchni użytkowej 660,7 m2 stanął w miejscu starego budynku, którego powierzchnia wynosiła 338,8 m2. W nowym obiekcie służy 40 funkcjonariuszy. Całkowity koszt budowy wraz z zagospodarowaniem terenu i wyposażeniem wyniósł około 5,5 mln zł.

Ten wspaniały obiekt, który został wybudowany staraniem wielu stron, zobowiązuje nas, policjantów, aby jeszcze lepiej chronić mieszkańców i zwiększać bezpieczeństwo w 25-tysięcznej dzielnicy Wesoła – powiedział Komendant Stołeczny Policji insp. Michał Domaradzki. – Obiecuję, że ten dług będziemy spłacać uczciwą i profesjonalną służbą – dodał komendant.

W imieniu mieszkańców dzielnicy głos zabrała posłanka na Sejm Pani Ligia Krajewska, która dziękowała wszystkim zaangażowanym finansowo w realizację tego przedsięwzięcia. Był wśród nich przedstawiciel warszawskiego samorządu Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz, który podkreślał znaczenie dobrej współpracy ze stołeczną Policją. To dla dzielnicy wielki dzień. Pamiętam, kiedy w komisariacie czynnym do godz. 16.00 pracowało zaledwie czterech funkcjonariuszy, dlatego też tym bardziej gratuluję władzom lokalnym, że tyle się zmieniło na lepsze i jest to jedna z najbezpieczniejszych dzielnic Warszawy – dodał prezydent Wojciechowicz. Jako ostatni głos zabrał zastępca szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Deskur.

Po zakończonych przemówieniach budynek poświęcił Kapelan KGP ks. Jan Kot.* Podczas dzisiejszej uroczystości, którym towarzyszyła Orkiestra Reprezentacyjna Policji i kompania honorowa, dokonano również symbolicznego przekazania kluczyków do samochodu policyjnego*, zakupionego w ubiegłym roku przy współudziale środków samorządowych.

d220erv
d220erv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d220erv