Trwa ładowanie...
d3ff28h

Nowy przystanek kolejowy dla osiedla Wilno

Budowę sfinansował prywatny inwestor
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy przystanek kolejowy dla osiedla Wilno
d3ff28h

9 czerwca uruchomiony zostanie nowy przystanek kolejowy Warszawa Zacisze-Wilno. Jego budowa została sfinansowana przez prywatną firmę. To pierwsza tego typu inwestycja, która powstała przy osiedlu mieszkaniowym.

Nowy przystanek powstał na linii kolejowej prowadzącej z Warszawy do Białegostoku. Inwestorem jest firma Dom Development, która wybudowała także osiedle mieszkaniowe „Wilno”. Dzięki tej inwestycji, mieszkańcy osiedla, zamiast samochodem, będą mogli do centrum Warszawy dojeżdżać pociągami Kolei Mazowieckich z przesiadką do tramwaju, a w przyszłym roku także do metra.

Przystanek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz innych grup pasażerów mających trudności w poruszaniu się.

d3ff28h

Nowy przystanek kolejowy stanie się przystankiem granicznym między pierwszą a drugą strefą biletową. Dzięki temu pasażerowie wsiadający na nim do pociągów jadących do Warszawy Wileńskiej, będą mogli korzystać (w ramach Wspólnego Biletu ZTM-KM) z biletów ZTM ważnych wyłącznie w pierwszej strefie biletowej (90-dniowych, 30-dniowych, 3-dniowych, dobowych) oraz z Biletu Seniora.

Przystanek będzie zarządzany przez spółkę PKP PLK. Będą się na nim zatrzymywały także pociągi publicznego przewoźnika – Kolei Mazowieckich.

d3ff28h

Podziel się opinią

Share
d3ff28h
d3ff28h