Trwa ładowanie...
d3llrrm

NSA przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. Tak Patryk Jaki cieszy się z decyzji sądu

Wiceminister opublikował zdjęcie w sieci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NSA przeciwko Hannie Gronkiewicz-Waltz. Tak Patryk Jaki cieszy się z decyzji sądu
d3llrrm

*Wnioski Hanny Gronkiewicz-Waltz oddalone. Wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki nie kryje radości po ogłoszeniu wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. *

Sąd oddalił w czwartek wnioski prezydent stolicy ws. sporu kompetencyjnego między prezydentem stolicy i komisją weryfikacyjną. NSA uznał, że kompetencje obu organów są w istocie zbliżone, chociaż nie są tożsame.

Z deczyji sądu ucieszył się wiceminister sprawiedliwości i przewodniczący komisji weryfikacyjnej Patryk jaki, który opublikował wymowne zdjęcie zaraz po wygłoszeniu wyroku.

d3llrrm

W komunikacie ze strony NSA podano, że warunkiem zaistnienia sporu kompetencyjnego jest zarówno materialno-prawna, jak też procesowa tożsamość sprawy. Po analizie wniosków NSA doszedł do konkluzji, że wskazywana w nich sytuacja dotyczy dwóch różnych postępowań prowadzonych w ramach odrębnych kompetencji przypisanych przez ustawodawcę dwóm różnym organom, a zatem nie odnosi się do tej samej sprawy w znaczeniu procesowym - głosi komunikat.

"Stąd też nie ma podstaw do kwalifikowania takiej sytuacji jako sporu kompetencyjnego w rozumieniu art. 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. – Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi" - dodano.

Tak NSA zadecydował o pierwszych czterech wnioskach prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnego, czy decyzje reprywatyzacyjne wydaje prezydent miasta, czy komisja weryfikacyjna. Sprawy ws. sporu kompetencyjnego NSA rozstrzyga w składzie trzech sędziów na posiedzeniu niejawnym, bez udziału stron i publiczności.

Źródło: PAP

d3llrrm

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: Gronkiewicz-Waltz nie ma wyjścia. Sąd oddalił jej wnioski

d3llrrm

Podziel się opinią

Share
d3llrrm
d3llrrm