Trwa ładowanie...
d47xihf

O 20.30 zgaśnie iluminacja na stołecznych mostach. "9. edycja akcji Godzina dla Ziemi"

Jej tegoroczna odsłona jest dedykowana wilkom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
O 20.30 zgaśnie iluminacja na stołecznych mostach. "9. edycja akcji Godzina dla Ziemi"
d47xihf

Akcja została zaplanowana na 19 marca, a włączyły się do niej praktycznie wszystkie, większe polskie miasta. W Warszawie o 20.30 dokładnie na godzinę zgaśnie iluminacja na mostach: Gdańskim, Świętokrzyskim, Poniatowskiego i Siekierkowskim. Ale to nie wszystko, światło zostanie wyłączone również na innych, miejskich obiektach.

Wśród najważniejszych można wymienić m.in. oczyszczalnię "Czajka", mury obronne Starego Miasta, część fasady Pałacu Kultury i Nauki oraz budynek ratusza. Dodatkowo "Godzinę dla Ziemi" będą też wspierać instytucje rządowe i niektóre firmy, mające swoje siedziby w stolicy. Tuż po godz. 21.30 iluminacje oraz oświetlenie zostaną przywrócone do normalnego stanu. Cała akcja ma oczywiście znaczenie czysto symboliczne, jednak Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że godzina wyłączenia iluminacji przepraw przez Wisłę to oszczędność około 90 zł.

#zawyjdlawilka #godzinadlawilka

Opublikowany przez Robert Gawliński na 18 marca 2016

d47xihf

Organizatorzy WWF Polska przekonują, iż jej celem jest zwrócenie uwagi na racjonalne gospodarowanie zasobami energii, co ma bezpośredni wpływ na stan środowiska naturalnego. "Godzina dla Ziemi" została poprzedzona w południe symbolicznym "zawyciem" dla wilka. Na skwerze Hoovera, mieszkańcy Warszawy wyrazili troskę o konieczność ochrony tych zwierząt i poprawę ich sytuacji w Polsce. Ze szczegółami całej akcji można zapoznać się tutaj .

Przeczytajcie też: Kard. Nycz o aborcji w Szpitalu św. Rodziny: "To podważa sens i prawo dalszego utrzymania patronatu"

d47xihf

Podziel się opinią

Share
d47xihf
d47xihf