Trwa ładowanie...

O włos od tragedii. Oślepiał laserem pilotów samolotów pasażerskich

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 211 par. 1 pkt 12 z Ustawy Prawo lotnicze

Share
O włos od tragedii. Oślepiał laserem pilotów samolotów pasażerskich
d446ljf

Nawet 8 lat więzienia grozi 49-letniego mieszkańcowi Ursusa podejrzanemu o oślepianie laserem pilotów samolotów pasażerskich lądujących na warszawskim Okęciu. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

Kilka dni temu policjanci z Komisariatu na Okęciu dostali zawiadomienie dotyczące oślepiania laserem pilotów. Funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz ustalili okoliczności popełnionego przestępstwa.
Policjanci z Ochoty, Ursusa i Okęcia przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku w jego mieszkaniu na Ursusie. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli laser, a przy okazji broń hukową bez zezwolenia oraz telefon komórkowy pochodzący z przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty z art. 211 par. 1 pkt 12 z Ustawy Prawo lotnicze, który mówi, że „kto wbrew zakazom określonym w art. 87a emituje lub powoduje emisję wiązki lasera lub światła z innych źródeł w kierunku statku powietrznego w sposób mogący spowodować olśnienie, oślepienie lub wystąpienie poświaty i w rezultacie stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa statku powietrznego lub zdrowia załogi i pasażerów na jego pokładzie oraz nielegalnego posiadania broni, temu grozi kara do 8 lat więzienia".

d446ljf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d446ljf
d446ljf