Trwa ładowanie...

Oblał się benzyną i podpalił. Policjanci uratowali mu życie

Interweniujący funkcjonariusz podczas ratowania mężczyzny doznał poparzeń obydwu dłoni.

Oblał się benzyną i podpalił. Policjanci uratowali mu życie
d9wlm66
d9wlm66

Do dramatycznej sytuacji doszło w poniedziałek w Legionowie. 62-letni mężczyzna na oczach policjantów oblał się beznzyną i podpalił. Funkcjonariusze natychmiast rzucili się na pomoc palącemu mężczyźnie i ugasili ogień na jego ciele. Uratowanego mężczyznę przewieziono do szpitala, gdzie został otoczony opieką lekarską. St. post. Piotr Klik, który interweniował doznał poparzeń obydwu dłoni.

W poniedziałek, chwilę przed 14.00 dyżurny legionowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że przed jednym ze sklepów z artykułami budowlanymi w Legionowie mężczyzna grozi podpaleniem budynku. Policjant z zespołu patrolowo-interwencyjnego niezwłocznie udał się pod wskazany adres. Razem z nim służbę pełnili kursanci z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, którzy w komendzie odbywali praktyki.

62-latek wylał na siebie benzynę

Gdy mundurowi dojechali na miejsce zobaczyli przed sklepem stojącego mężczyznę. Kiedy policjanci zbliżyli się do niego ten wylał na siebie ciecz z trzymanej w ręku plastykowej butelce, wyjął z kieszeni zapalniczkę i zagroził, że się podpali. St. post. Piotr Klik mówił do mężczyzny, aby się uspokoił i porozmawiał z nim. W tym samym momencie funkcjonariusze powiadomili już straż pożarną i pogotowie ratunkowe, aby jak najszybciej służby te przybyły na miejsce zdarzenia. St. post. Piotr Klik cały czas rozmawiał z 62-latkiem uspokajał go i namawiał od odstąpienia podpalenia.

Samopodpalenie

W pewnym momencie mężczyzna odpalił zapalniczkę. St. post. Klik ruszył mu z pomocą i wraz z kursantami swoimi koszulami służbowymi zaczęli gasić palącego się człowieka. Ogień objął ciało 62-latka od pasa do głowy. Policjant rękoma rozerwał palącą się na mężczyźnie koszulkę i odrzucił ją na bok, gasząc w ten sposób ogień.

Pokrzywdzony do momentu przyjazdu służb ratunkowych był przytomny. Karetka pogotowia zabrała go do szpitala. Mężczyzna ma liczne poparzenia ciała. wspomniany funkcjonariusz podczas ratowania mężczyzny doznał poparzeń obydwu dłoni i również został przewieziony do szpitala.

d9wlm66
d9wlm66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9wlm66