Trwa ładowanie...

Obok lotniska w Modlinie powstanie hotel

Spółka właśnie ogłosiła przetarg w tej sprawie.

Obok lotniska w Modlinie powstanie hotel
d1y2bpb
d1y2bpb

Już wkrótce obok terminalu pasażerskiego stanie zupełnie nowy obiekt. Postępowanie ofertowe, które właśnie zostało ogłoszone, będzie miało na celu wyłonienie dzierżawcy gruntu przeznaczonego pod działalność hotelarską. Budynek ma powstać w odległości ok. 200 metrów od terminala.

- Lada dzień na lotnisku odprawiony zostanie 5-milionowy pasażer . W samym 2016 r. obsłużymy 3 mln podróżnych, a po rozbudowie terminala, której koniec planowany jest na 2019 r. będziemy przyjmować nawet 5 mln osób rocznie. Na arenie międzynarodowej jesteśmy postrzegani już nie tylko jako lotnisko komplementarne wobec Lotniska Chopina, ale jako czwarty największy port lotniczy w Polsce i jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Naszą ambicją jest przede wszystkim zadowolenie pasażerów, dlatego poza rozbudową inwestujemy w jak najszerszą ofertę całego portu. Powstanie hotelu lotniskowego, położonego niemal na wyciągnięcie ręki od terminala, spełni oczekiwania wielu podróżnych i liczymy, że przyciągnie też nowych. Chcielibyśmy, aby pierwsi klienci mogli skorzystać z obiektu hotelowego w 2018 roku – powiedział Piotr Okienczyc, prezes portu.

Wstępne oferty można składać do 23 listopada do godz. 12.00. Władze lotniska liczą na to, że zgłosi się firma posiadająca już dużą sieć hoteli w Europie, która będzie chciała teraz zainwestować w Modlinie.

Przeczytajcie też: Dzień Sportu z OSiR Wawer

d1y2bpb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y2bpb