Trwa ładowanie...

Obok lotniska w Modlinie powstanie hotel

Spółka właśnie ogłosiła przetarg w tej sprawie.

Share
Obok lotniska w Modlinie powstanie hotel
d32s20q

Już wkrótce obok terminalu pasażerskiego stanie zupełnie nowy obiekt. Postępowanie ofertowe, które właśnie zostało ogłoszone, będzie miało na celu wyłonienie dzierżawcy gruntu przeznaczonego pod działalność hotelarską. Budynek ma powstać w odległości ok. 200 metrów od terminala.

- Lada dzień na lotnisku odprawiony zostanie 5-milionowy pasażer . W samym 2016 r. obsłużymy 3 mln podróżnych, a po rozbudowie terminala, której koniec planowany jest na 2019 r. będziemy przyjmować nawet 5 mln osób rocznie. Na arenie międzynarodowej jesteśmy postrzegani już nie tylko jako lotnisko komplementarne wobec Lotniska Chopina, ale jako czwarty największy port lotniczy w Polsce i jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie. Naszą ambicją jest przede wszystkim zadowolenie pasażerów, dlatego poza rozbudową inwestujemy w jak najszerszą ofertę całego portu. Powstanie hotelu lotniskowego, położonego niemal na wyciągnięcie ręki od terminala, spełni oczekiwania wielu podróżnych i liczymy, że przyciągnie też nowych. Chcielibyśmy, aby pierwsi klienci mogli skorzystać z obiektu hotelowego w 2018 roku – powiedział Piotr Okienczyc, prezes portu.

Wstępne oferty można składać do 23 listopada do godz. 12.00. Władze lotniska liczą na to, że zgłosi się firma posiadająca już dużą sieć hoteli w Europie, która będzie chciała teraz zainwestować w Modlinie.

d32s20q

Przeczytajcie też: Dzień Sportu z OSiR Wawer

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d32s20q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32s20q
d32s20q