Trwa ładowanie...

Obwodnica Marek. Jest zezwolenie na odcinek Drewnica - Kobyłka

Obwodnica Marek będzie fragmentem drogi ekspresowej nr 8.

Obwodnica Marek. Jest zezwolenie na odcinek Drewnica - Kobyłka
d1z3pvh
d1z3pvh

Decyzję zezwalającą na rozbudowę drogi krajowej nr 8 do parametrów drogi ekspresowej, wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera . Ma ona rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad .

Zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy ok. 6-kilometrowego odcinka od węzła Drewnica do węzła Kobyłka. Projekt zakłada m.in.: budowę 2 jezdni po 3 pasy ruchu, ekranów akustycznych, odwodnień i przejść dla zwierząt. - Projekt zakłada m.in.: budowę 2 jezdni po 3 pasy ruchu, ekranów akustycznych, odwodnień i przejść dla zwierząt. Dodatkowo przebudowane zostaną drogi: wojewódzka, powiatowa i gminne, z którymi przecinać się będzie trasa S8. Dzięki rozbudowie drogi ruch samochodów ciężarowych i osobowych zostanie wyprowadzony z centrum Marek, poprawi się płynność przejazdu oraz bezpieczeństwo kierowców - poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Obwodnica Marek będzie fragmentem drogi ekspresowej nr 8, która znajduje się w ciągu europejskiego korytarza transportowego łączącego Wrocław, Warszawę, Białystok i dalej Rygę oraz Helsinki.

d1z3pvh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z3pvh