Trwa ładowanie...
d27tb4q

Ochota. Niepełnosprawny jedzie środkiem ruchliwej ulicy przy Dworcu Zachodnim

W piątek, ok. 12:40 na Rondzie Zesłańców Syberyjskich na Ochocie, tuż za autobusem miejskim środkiem jezdni jechał mężczyzna na wózku inwalidzkim. To początek godzin szczytu w piątek. Ruch o tej porze jest więc całkiem spory w tej części miasta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rondo Zesłańców Syberyjskich, początek piątkowych godzin szczytu i niepełnosprawny na środku ruchliwego ronda, fot. Robert
Rondo Zesłańców Syberyjskich, początek piątkowych godzin szczytu i niepełnosprawny na środku ruchliwego ronda, fot. Robert (WP.PL, Fot: dziejesie.wp.pl)
d27tb4q

Zdjęcie dostaliśmy od naszego czytelnika, pana Roberta, na platformę dziejesie.wp.pl.

Po obu stronach autobusu miejskiego widać sznur samochodów. Rondo na Ochocie, w pobliżu Dworca Zachodniego, jest jednym z najtrudniej przejezdnych miejsc stolicy, zwłaszcza w piątkowe popołudnia.

- Sytuacja na pewno była niebezpieczna, zwłaszcza dla mężczyzny na wózku - powiedziała w rozmowie z WP rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka. Nasza rozmówczyni zapewniła, że w tym miejscu są naziemne przejścia dla pieszych, a od strony centrum do Dworca Zachodniego są przejścia podziemne z windami.

d27tb4q

- Nie jest więc tak, że Rondo Zesłańców Syberyjskich jest odcięte od możliwości przejścia dla pieszych i niepełnosprawnych - zaznaczyła Karolina Gałecka.

Na warszawskiej Ochocie tego samego dnia, przed południem, doszło do wypadku na pl. Narutowicza. Wykoleiły się dwa tramwaje, a samochód osobowy, który zderzył się z jednym z nich, zablokował przejazd ul. Grójecką.

Straż pożarna musiała użyć specjalistycznego sprzętu, aby wyciągnąć z auta zakleszczonego kierowcę. O utrudnieniach w kursowaniu komunikacji miejskiej poinformowano natychmiast na Twitterze.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27tb4q

Zobacz także: Kidawa-Błońska jak Szydło? Minister PiS komentuje

d27tb4q

Podziel się opinią

Share
d27tb4q
d27tb4q