Trwa ładowanie...

Od 1 września zmiany w kursowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej

O szczegółach poinformował dziś w komunikacie ZTM.

Share
Od 1 września zmiany w kursowaniu Szybkiej Kolei Miejskiej
d4e1yxu

Nowy rozkład jazdy wchodzi w życie, ze względu na prowadzone prace modernizacyjne. Zmiany obejmują pociągi: S1, S2oraz S9. Linia S1 na odcinku pruszkowskim to niewielkie utrudnienia, związane z wyłączeniem jednego z torów pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia-Warszawa Włochy. Dlatego zapadła decyzja o wzajemnym honorowaniu biletów . Bilety Kolei Mazowieckich będą np. uwzględniane w pociągach SKM pomiędzy Warszawą Wschodnią a Pruszkowem. Od 1 września kończy kursowanie zastępcza linia autobusowa ZS1.

Na odcinku otwockim, w związku z budową tunelu w Międzylesiu, pasażerowie nadal mają do dyspozycji linię ZS7. Dodatkowo, w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Otwock–Warszawa Zachodnia honorowane są wszystkie bilety ZTM, z zastrzeżeniem ważności stref biletowych. W połowie września zostanie wyłączony z użytkowania inny tor, dlatego pociągi wahadłowe SKM od strony Warszawy Wschodniej będą zazwyczaj kursowały do przystanku Warszawa Anin, a na odcinku Warszawa Międzylesie-Otwock pojawi się dodatkowo wahadłowa linia S10.

Na linii S2 zmiany dotyczą przebudowy stacji Warszawa Rembertów. Dlatego w popołudniowym szczycie zostanie uruchomiony dodatkowy pociąg KM, na odcinku Warszawa Zachodnia-Warszawa Rembertów. W przypadku linii S9, tak jak dotychczas, dwa poranne pociągi od strony Legionowa będą kończyć bieg na przystanku Warszawa ZOO.

d4e1yxu
d4e1yxu

Podziel się opinią

Share
d4e1yxu
d4e1yxu