Trwa ładowanie...

Od 10 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. "Obcinacze palców" skazani

Działali w Warszawie od 2011 roku

Share
Od 10 do nawet 15 lat pozbawienia wolności. "Obcinacze palców" skazani
d4092c5

Napady, haracze, pobicia i wymuszenia - za te m.in. czyny skazani zostali gangsterzy z tzw. "Grupy Mokotowskiej". Zrabować w sumie kilka milionów złotych. Zdolni byli do torturowania swoich ofiar, niektórych nazywano "obcinaczami palców" . Wsławili się także zleceniem pobicia rapera z grupy Hemp Gru.

O wyroku poinformował serwis TVN Warszawa. 15 lat więzienia dla Marcina S. ps. "Mołek" i Oskara Z. ps." Oskar". 10 lat dla Sebastiana L. ps. "Lepa: i 12 dla Artura N. ps. "Arczi". Takie wyroki usłyszeli czterej najgroźniejsi gangsterzy. W sumie sądzonych dziś było 12 osób. Procesowi towarzyszyły specjalne środki ostrożności. Na ławach oskarżonych zasiedli liderzy młodego odłamu gangu mokotowskiego oraz ich podwładni.

O ich zatrzymaniu informowaliśmy jeszcze w 2014 roku . Policjanci wydziału do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP wspierani przez funkcjonariuszy wydziału realizacyjnego i jednostek antyterrorystycznych weszli wówczas do kilkunastu mieszkań na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości. Zatrzymano 15 osób, wśród których byli skazani dziś szefowie i członkowie "Grupy Mokotowskiej". "Działali" w stolicy od 2011 roku.

d4092c5

Pobicie rapera

Gangsterom przedstawiono zarzuty obejmujące okres od 2011 roku do chwili obecnej i dotyczące między innymi udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, obrotu znacznymi ilościami środków odurzających (m.in. amfetaminy, heroiny oraz substancji psychotropowych), a także napadu z użyciem broni palnej na zakład jubilerski (doszło do niego w sierpniu 2011 roku przy ulicy Puławskiej w Warszawie) oraz napadu na dom w okolicach miejscowości Magnuszew koło Kozienic (2011 rok).

Na koncie gangsterzy mają także pobicie Roberta D. ps. Wilku, rapera z zespołu Hemp Gru i przedsiębiorcy z branży odzieżowej. Wg świadka koronnego sprawę miał zlecić „Lepa”. Chciano w ten sposób zmusić rapera do płacenia 30 proc. haraczu od zysku ze sprzedanej odzieży.

Pozostali gangsterzy dostali kary od 3,5 roku do 13 lat więzienia. Dodatkowo, ci z oskarżonych, którzy zostali skazani za handel narkotykami, będą musieli wpłacić pieniądze na ośrodek leczenia uzależnień, zaś napadający oraz ci, którzy brali udział w napadach rabunkowych i włamaniach, będą musieli oddać to, co ukradli. W sumie ponad 2 mln złotych.

Gangsterzy, dzięki swoim brutalnym napaściom, zaistnieli nawet w popkulturze. 21 stycznia odbyła się premiera najnowszego filmu Patryka Vegi Pitbull: Nowe Porządki. Produkcja opowiada historię policjantów dwóch warszawskich komend, którzy łączą siły w walce z "Grupą Mokotowską" .

d4092c5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d4092c5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4092c5
d4092c5