Trwa ładowanie...

Od 18 stycznia lepszy dojazd do "Mordoru"

ZTM poinformował o planowanych zmianach w kursowaniu linii autobusowych.

Od 18 stycznia lepszy dojazd do "Mordoru"
d2q4ddl
d2q4ddl

Już od najbliższego poniedziałku, pasażerowie dojeżdżający do pracy w "Mordorze" zyskają nowe połączenie. Oprócz tego, że zwiększy się ilość autobusów to kursująca w tym rejonie linia 401, zostanie wzmocniona autobusami 402. Do metra łatwiej będzie również dojechać mieszkańcom Ursusa. Kolejną z wprowadzonych zmian jest zwiększenie częstotliwości dla linii 178.

Jedna z najdłuższych tras w stolicy, jaką miała do tej pory linia 401 (z Marysina do osiedla Niedźwiadek w Ursusie) zostanie skrócona. Dzięki temu uda się uniknąć często występujących spóźnień oraz zwiększy się ilość kursujących autobusów . Inną konsekwencją tego podziału jest uruchomienie nowej linii 402. Od 18 stycznia będą więc obowiązywać następujące trasy:

- 401 - URSUS-NIEDŹWIADEK - ... - al. Lotników - Wałbrzyska - Nowoursynowska - Ciszewskiego - parking - URSYNÓW PŁD

- 402 - MARYSIN – Korkowa – Stepowa – Okularowa – Marsa – Ostrobramska – al. gen. Wieniawy-Długoszowskiego – most Siekierkowski – al. Becka – al. Witosa – al. Sikorskiego – Dolina Służewiecka – Nowoursynowska – Wałbrzyska – al. Lotników – al. Wilanowska – Marynarska Postępu – Cybernetyki – Wynalazek – WYNALAZEK

Pierwsza z wymienionych linii będzie kursowała w dni powszednie, co 6 minut w godzinach komunikacyjnego szczytu. Natomiast w przypadku 402 autobusy będą odjeżdżać z przystanków w szczycie co 10 minut, natomiast poza co 15. W rezultacie pasażerowie uzyskają aż 20 połączeń w ciągu godziny co oznacza, że autobus będzie się pojawiał na przystanku co 3 minuty.

d2q4ddl

Od poniedziałku więcej autobusów obsłuży odcinki Służew - Służewiec oraz Skorosze - Rondo Daszyńskiego.

— ZTM Warszawa (@ztm_warszawa)

Poprawę odczują również pasażerowie linii 178. Zostaną na niej też uruchomione kursy skrócone, w relacji: SKOROSZE – Skoroszewska – Prystora - ... – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO. Dzięki temu na nowym odcinku, zwiększy się częstotliwość kursowania autobusów.

d2q4ddl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2q4ddl